Canan Kaftancıoğlu'na Hapis Kararı Hakkında CHP'den İlk Tepki Geldi

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında ertelemesiz 9 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Bu karar hakkında CHP'den ilk tepki geldi ve İstanbul'daki seçim başarısının cezalandırıldığı belirtildi.

GÜNDEM 06.09.2019, 16:03
Canan Kaftancıoğlu'na Hapis Kararı Hakkında CHP'den İlk Tepki Geldi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu 2012-2017 tarihleri arasında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret”, “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama”, “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” , “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından yargılanıyordu. Yargılama sürecinde karar çıktı ve Kaftancıoğlu'na 5 ayrı suçtan ertelemesiz 9 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Kaftancıoğlu hakkında verilen karara ilk tepki duruşmaları da takip eden CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’ndan geldi. Sezgin Tanrıkulu konu hakkında açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi.

Sezgin Tanrıkulu açıklamalarında şu ifadere yer verdi:

"İstanbul İl Başkanımız Sn. #CananKaftancıoğlu 5 ayrı suçtan ertelemesiz 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Siyaset ve yargı mühendisliği çalıştı. İstanbul’daki seçim başarısı cezalandırıldı."

Yorumlar (4)
Ümran 3 ay önce
Geç kalmış ceza hak etti ve şimdi diğerlerinde
Omerfaruq 3 ay önce
Az cezq verilmiş. Daha fazla hak ediyordu...
Adalet arıyoruz 3 ay önce
Tamamen siyasidir hukuk yoktur hukuksuzdur
Orhan 3 ay önce
Ne yapmış birini mi yaralamış, birini mi öldürmüş? Yok saraylıların havasını bozmuş. Yandaş olunca çocuk tecavüzcüsü, katil olabilirsin ama yandaş değilsen düşüncelerin halkı tahrik ediyor. Artık ülkemizde hukuk yok. Mahkemeler sarayın sindirme ve baskı unsuru. Yazıklar olsun saraylılara ve yandaşlarına...