banner731

Çankırı'da Öğrencilere Şiddet Uygulayan Müdür MEB Tarafından Görevden Alındı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Çankırı'da öğrencilerini tokatlayan müdürün görevinden alındığı açıklandı. MEB tarafından açıklana detaylarda ise "müfettişler tarafından başlatılan inceleme ve soruşturma sonucu söz konusu kişinin yöneticilik görevi üzerinden alınmış olup hakkındaki adli süreç devam etmektedir" denildi..

GÜNDEM 25.05.2019, 13:47 25.05.2019, 17:08
Çankırı'da Öğrencilere Şiddet Uygulayan Müdür MEB Tarafından Görevden Alındı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Çankırı'da bulunan bir ilkokulda öğrencilere, diğer öğrencilerin gözü önünde şiddet uygulayan ve çocuklardan birini kulağından tutarak havaya kaldıran müdür hakkında soruşturma başlatıldı.

MEB tarafından yapılan açıklamada ise şiddet uyguladığı belirlenen şahsın yöneticilik görevinden alındığı bildirildi.

MEB'den yapılan bilgilendirmede, Çankırı'daki bir ilkokulda öğrenci velisi tarafından görüntülenen ve televizyon haberleriyle medyaya yansıyan vahim görüntülerle ilgili olayın 8 Mart 2019 Cuma günü yaşandığı aktarıldı.

Bilgilendirmede, "Olayla ilgili olarak Bakanlığımız müfettişleri tarafından başlatılan inceleme, soruşturma sonucu söz konusu kişinin yöneticilik görevi üzerinden alınmış olup hakkındaki adli süreç devam etmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Çankırı'nın Yapraklı ilçesindeki bir ilkokulda öğrencileri kürsüye çıkararak tokatlayan öğretmenin, bir öğrenciyi de kulaklarında tutarak havaya kaldırdığına ilişkin görüntüler basın organlarında yer almıştı.

Yorumlar (0)