Canlı Yayındaki Keskin Nişancı Saldırısı Hakkında Açıklama: Ekran Önünde Geberir Bu Zevki PKK'ya Tattırmam

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar sosyal medya hesabı üzerinden dün canlı yayın sırasında görüntülenen keskin nişancı saldırısına yönelik açıklamalarda bulundu. Ağar açıklamalarında "ekranın önünde geberir, bu zevki PKK’ya tattırmam" ifadelerine yer verdi.

GÜNDEM 11.10.2019, 11:23 11.10.2019, 11:40
Canlı Yayındaki Keskin Nişancı Saldırısı Hakkında Açıklama: Ekran Önünde Geberir Bu Zevki PKK'ya Tattırmam

Barış Pınarı Harekatı'nın 2. gününde, Habertürk TV canlı yayını sırasında keskin nişancı saldırısı görüntülendi ve bu saldırı sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında gidi.

Sunucu Mehmet Akif Ersoy, güvenlik uzmanı Abdullah Ağar ve gazeteci Çetiner Çetin'in yayın yaptıkları sırada, Tel Abyad bölgesinden yapılan keskin nişancı atışı canlı yayında kaydedilmişti.

Bu konuya ilişkin Abdullah Ağar sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Ağar açıklamalarında o an ki reflekslerine açıklık getirdi. 

Abdullah Ağar açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Uğradığımız havan ve keskin nişancı saldırısında refleksler çok yazıldı.

Eğer ÖKK (Özek Kuvvetler Komutanlığı) ve Komd Tug’larında (Komando Tugayı) görev yapmış, dağdan/çölden gelmişseniz: SESİNİ DUYDUĞUNUZ merminin sizi vurmadığını bilirsiniz.

Ve “Ben bu ekranın önünde geberir, bu zevki PKK’ya tattırmam” dersiniz, o an!"

Çetiner Çetin'e gelince. O çatışma alanlarında görev yaparken yaralanmış, aklı ruhu delik deşik bir gazeteci ve sivil. Aynı zamanda Türkiye sevdalısı vatansever bir KÜRT. Ve o an ne olduğunu tecrübesiyle çok iyi anlıyor. Refleksi ona göre."

Yorumlar (0)