Çavuşoğlu, Kürdistan şehitleri için saygı duruşunda durdu!

Dış İşleri Bakanı Mevlüt çavuşoğlu, Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani’nin başkanlık yemin törenine katıldı. Çevuşoğlu bu yapılan törende, sözde 'Kürdistan şehitleri' için yapılan saygı duruşunda durdu! Çavuşoğlu'nun bu törene katılması yanı sıra, Kürdistan şehitleri için saygı duruşunda bulunması dikkat çekti.

Çavuşoğlu, Kürdistan şehitleri için saygı duruşunda durdu!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından peşmergenin kontrolü altındaki Erbil'e giderek bir dizi temaslarda bulunmuştu.

Seçimlerin ardından Barzani'nin yemin törenine katılan Çavuşoğlu'nun böyle bir ziyaret yapması gündeme bomba gibi düştü. 

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani'nin başkanlık yemin törenine katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun sözde ''Kürdistan şehitleri'' için yapılan törende saygı duruşunda bulunması dikkat çekti. 

IRAK CUMHURBAŞKANI İLE DE GÖRÜŞTÜ

Irak Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Salih'in Çavuşoğlu ile bölgedeki siyasi gelişmeleri ele aldıklarını bildirildi. İkilinin görüşmede, iki tarafın bölge halklarının huzur ve istikrarını sağlamak için tehditten uzak bir şeklide işbirliği ve diyalogun önemini vurguladığı ve ülkeler arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi gerektiğini altını çizdiklerini kaydedildi.

ZİYARETE SERT TEPKİ

Ziyarete vatandaşlardan çok sayıda tepki geldi.

Söz konusu ziyareti Twitter hesabı üzerinden eleştiren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ da "Ne zamandan buyana Türk Dışişleri Bakanı bölgesel yönetim başbakanlarının yemin törenine gidiyor?" ifadelerini kullandı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 01:45
YORUM EKLE