CB İletişim Başkanı Fahrettin Altun Ve Eşi Hakkında Çift Maaş Haberlerine Erişim Engeli Getirildi!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve eşi Fatmanur Altun’un kamu şirketlerinden çift maaş aldıkları hakkında Twitter'dan yapılan haberlere Ankara 8. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından erişim engeli getirildiği öğrenildi.

GÜNDEM 07.08.2019, 20:32
CB İletişim Başkanı Fahrettin Altun Ve Eşi Hakkında Çift Maaş Haberlerine Erişim Engeli Getirildi!

Ankara 8. Sulh Ceza Mahkemesi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un talebiyle kişilik haklarının zarar görebileceği bu nedenle paylaşımların görev yaptığı Cumhurbaşkanlığı'nın kurumsal itibarına da zarar verebilecek nitelikte olmasından dolayı altı ayrı hesaptan yapılan paylaşımlara erişim engeli getirildi.

T24 tarafından yayınlanan haberine göre; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve eşinin çift maaş aldıklarına hakkında çıkan haberlere ve bu konuda eşinin yaptığı açıklamalar Twitter'da gündem olmuştu.

KARAR AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise geçtiğimiz günlerde altı ayrı hesaptan yapılan paylaşımların kişilik haklarına zarar vermesinden dolayı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olarak görev yapması nedeniyle kurumun kimliğinin de zarar gördüğünü ifade etti ve mahkemeye başvuruda bulundu.

Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği ise 1 Ağustos 2019 tarihinde yapılan başvuruyu 2 Ağustos'ta karara bağladı.

Açıklanan kararda ise Altun'un erişime engellenmesini talep ettiği altı ayrı twitter hesabından yapılan paylaşımlar için “erişime engelleme” kararı verdi.

Yorumlar (0)