CB Yardımcısı Fuat Oktay'dan Doğu Akdeniz'deki Hidrokarbon Arama Faaliyetleri Hakkında Açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan TBMM Genel Kurulunda Doğu Akdeniz'de devam eden hidrokarbon arama faaliyetleri hakkında açıklama geldi. Oktay açıklamasında; "Türkiye, doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerine aynı kararlılıkla devam edecek" dedi.

GÜNDEM 19.07.2019, 01:17
CB Yardımcısı Fuat Oktay'dan Doğu Akdeniz'deki Hidrokarbon Arama Faaliyetleri Hakkında Açıklama

TBMM Genel Kurulunda Doğu Akdeniz'de sürdürülen hidrokarbon arama faaliyetlerine yönelik açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay dört partinin ortak bildirisine yönelik detayları paylaştı.

Oktay açıklamasında Türkiye'nin çalışmalarına son hız devam edeceğini belirtti.

Oktay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamasında;

"Bugün çatısı altında bulunduğumuz Gazi Meclisimizde grubu bulunan dört siyasi parti yaptıkları ortak destek açıklamasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi ne ülkemizin ne de Kıbrıs Türkü'nün Doğu Akdeniz'de meşru çıkarlarının gasp edilmesine müsaade etmeyeceğini güçlü bir şekilde dünya kamuoyuna ilan etmiştir.

Kim ne karar alırsa alsın, kim ne engel çıkarmaya çalışırsa çalışsın bu bildiride vurgulandığı üzere Türkiye, doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerine aynı kararlılıkla devam edecek ve uluslar arası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanmaktan geri durmayacaktır.

20 Temmuz Barış ve Demokrasi Bayramı öncesi yayınlanan bu bildiri K5ıbrıs türkü'nün hiçbir zaman yalnız bırakılmayacağının güçlü bir ifadesidir" dedi.

Yorumlar (0)