CB Yardımcısı Fuat Oktay: Ekonomiyle Başaramayanlar, Başka Oyunların Peşindeler

AK Parti İl Başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz belgeselinin galası Cemil Meriç Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Galaya katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay orada önemli açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar.

GÜNDEM 13.07.2019, 00:00
CB Yardımcısı Fuat Oktay: Ekonomiyle Başaramayanlar, Başka Oyunların Peşindeler

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 15 Temmuz belgeselinin Cemil Meriç Kültür Merkezi'nde yapılan galasına katıldı.

15 Temmuzda yaşananları ve ekonomi üzerinde yaşanan olaylar hakkında açıklama yapan Oktay; "Tiyatroyu yazdılar, senaryoyu yazdılar ama uygulayamadılar çünkü kahraman bir millet vardı." dedi.

Fuat Oktay'ın açıklamalarından satır başları;

"Türkiye'yi bitireceklerini zannedenler, diz çöktüreceklerini zannedenler gördüler ki Türkiye, Türk insanı, zor şartlarda bırakın diz çökmeyi, tam tersine şahlanışa geçer.

O gece hepimizin zihinlerinde tek bir şey vardı. Vatandı onun adı, milletti onun adı, dirilişti. Sadece birilerinin çıkarlarına 'evet' demediğimiz için onların suyundan akmadığımız için bize ders vermeye çalışanlara ders verdiğimiz gecenin adıdır 15 Temmuz.

Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz başka bir yerdeydi, Başbakanımız başka bir yerdeydi, bizler buradaydık ama aynı anda biz 81 ilde Cumhurbaşkanının, liderinin yanında, etrafında gözünü kırpmadan, başkomutanın arkasında gözünü kırpmadan ölüme giden bir milleti temsil ettik.

Hiçbir şey değişmedi bugün de bu saatte de bu dakikada da yine Cumhurbaşkanımızın, liderimizin yanındayız, arkasındayız, birlikteyiz.

'Meydanlara in.' dediğinde meydanlara çıkarız, 'ölüme' dediğinde de ölüme gideriz. Hiç kimse milletinin liderine olan samimiyetini, sadakatini, birlik ve beraberlik duygusunu da test etmeye çalışmasın.

Ekonomiyle diz çöktürmek istediler. Onunla da diz çöktüremediler. Ekonomideki farklı alandaki gayretlerini de biz aynen onu da bir destana dönüştüreceğiz inşallah ve dönüştürmeye de başladık.

Diriliş destanını yine hep birlikte yazacağız, yazmaya da başladık. Bizim unutturmayacağımız sadece o gece ya da o geceden bu yana yaşadıklarımız değil aslında her türlü haksızlıklar, her türlü adaletsizlikler, her türlü hainlikler karşısında dimdik duruşumuz, birliğimiz, beraberliğimiz ve dayanışmamızdır. İnancımızdır, liderimize olan inancımızdır. Milletimize olan inancımızdır, kendimize ve vatana olan inancımızdır.

Ekonomiyle başaramayanlar, başka oyunların peşindeler. Başka şeyle parçalamanın peşindeler. Onu da başaramayacaklar, hiçbir şeyi başaramayacaklar.

Yeter ki biz birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı net tutalım, birlik olalım, beraber olalım. Zayıfladığımızı düşündükleri anda Fırat Kalkanı ile biz sadece FETÖ'cü hainlerin öz kardeşleri olan PKK'lılara, DEAŞ'lılara hiç fark etmiyor aslında. Hangisine bakarsanız bakın ipinin aynı yerden tutulduğunu görüyorsunuz.

nun için hatırlayın Cumhurbaşkanımız 'topunuz birlikte gelin.' demişti. Biz de topuyla mücadele ettik, bugün de ediyoruz, gelecek de edeceğiz.

Türk milleti olarak dünyaya, bizi en zayıf gördüğünüz anda bile dünyaya baş kaldırabilecek, dünyaya haddini bildirecek güç ve kuvvet bizdedir dedik."

Yorumlar (0)