Cem Özdemir'den Türkiye'ye İlişkin Skandal Sözler

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, Türkiye'ye ilişkin skandal söylemlerde bulunarak oy toplamaya çalıştı.

GÜNDEM 18.09.2017, 11:17
Cem Özdemir'den Türkiye'ye İlişkin Skandal Sözler

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, genel seçimlerden sonra iktidar oldukları takdirde, Türkiye'ye seyahat uyarısı yapacağını söyledi.

Türkiye’ye Seyahat Uyarısı

Sabah'ın haberine göre, Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, yine Türkiye düşmanlığı ile ilgili skandal söylemlerde bulundu. Türkiye düşmanlığı üzerinden oy toplamaya çalışan Cem Özdemir, partisinin Berlin'de yapılan kongresinde Türkiye'yi hedef aldı. Cem Özdemir, iktidara geldiği takdirde Türkiye'ye seyahat uyarısı yapacağını söyledi.

Seyahat Uyarı Yapılırsa

Cem Özdemir'in dile getirdiği seyahat uyarısı, Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından resmi olarak yapıldığı takdirde, bu ülkede tatil yapacak kişiler, bir kayba uğramadan rezervasyonlarını iptal edebiliyor.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan Uyarı

Almanya'ya gidecek vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarıda bulunan Türkiye Dışişleri Bakanlığı, yapmış olduğu açıklamada; "Almanya'da yaşayan ve bu ülkeye seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın tedbirli olmalarında, faaliyetlerinde bu genel tabloyu göz önünde bulundurmalarında, olabilecek yabancı düşmanı ve ırkçı muamele, davranış ve sözlü saldırılar karşısında itidalli hareket etmelerinde, siyasi içerikli tartışmalara girmemelerinde, seçim öncesi siyasi parti toplantılarından, terörist örgütlerce düzenlenen ya da desteklenen Alman makamlarınca göz yumulan gösteri, yürüyüş gibi faaliyet alanlarından uzak durmalarında fayda görülmektedir" ifadelerine yer verdi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)