Cem Vakfı Genel Merkezinden Yazılı Açıklama Yapıldı

Cem Vakfı, Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çerçevesinde kapatılan vakıf ve derneklerle bir ilgisinin bulunmadığını açıkladı.

GÜNDEM 25.07.2016, 15:36 25.07.2016, 15:46
Cem Vakfı Genel Merkezinden Yazılı Açıklama Yapıldı
Cem Vakfı, Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çerçevesinde kapatılan vakıf ve derneklerle bir ilgisinin bulunmadığını açıkladı.

Cem Vakfı Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, OHAL Kararnamesi ile kapatılan dernek ve vakıfların, Alevi-Bektaşi İslam inancı doğrultusunda çalışmalar yapan dernek ve vakıflara alternatif olarak kurulmuş, çağdaş Alevi inanç ve birlikteliğini geriletmeyi amaçlayan kuruluşlar olduğu belirtildi.

Vakfın, kapatılan kurumlarla uzaktan yakından bir ilgisinin bulunmadığı aktarılan açıklamada, "Çağdaşlık yolunda, cumhuriyet değerlerine bağlı olarak, ülkemizde barışın, kardeşliğin, demokrasinin ve insanlarımızın huzur içinde bir arada yaşamasından yana çalışmalarımıza devam edeceğimizi bildiririz." ifadelerine yer verildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde "Alevi ve Bektaşi" adı altında faaliyet gösteren bazı dernekler de kapatılmıştı.

Kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (0)