Çevre Bakanı Özhaseki'den Belediyelere Sert Uyarı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir açılış için gittiği Kayseri'de yapmış olduğu konuşmasında belediyelere uyarılarda bulundu.

GÜNDEM 20.08.2017, 19:28
Çevre Bakanı Özhaseki'den Belediyelere Sert Uyarı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir açılış etkinliğine katılmak için Kayseri'ye gitti. Bakan Özhaseki burada yapmış olduğu konuşmasında kentsel dönüşümle ilgili olarak belediyelere uyarılarda bulundu.

ÇİÇEKLE BÖCEKLE TÜRKÜCÜLERLE UĞRAŞIYORLAR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yapmış olduğu konuşmasında yakın zamanda bilim insanları tarafından büyük bir deprem beklendiğini hatırlatarak bazı belediyelerin bu konuyu hafife aldıklarını ve çalışmalara dahi başlamadıklarını belirtti. Bakan Özhaseki açıklamalarında belediyeleri uyararak şu değerlendirmelerde bulundu. "Şimdi yasalar çıkarıyoruz. Kentleri değiştirmeye dönüştürmeye çalışıyoruz. Devlet olarak trilyonlar harcıyoruz ama birçok belediye başkanı arkadaşımız işe bile başlamadı. Birçok şehri, 'Yakında şehrinizde deprem olacak. Bakın bilim adamları söylüyorlar. Deprem olduğunda da şu kadar bina yıkılacak, altında şu kadar insan kalacak, biraz hareketlenin lütfen.' diye uyarıyorum ama rahatlar, kıpırtı yok. Çok rahatlar, relaks adamlar. Çiçekle, böcekle, sosyal tesisle, şarkıcı, türkücülerle uğraşmaya devam ediyorlar. Biz bunları 15 yıl önce Kayseri'de çözdük."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)