Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki'nden Kentsel Dönüşüm Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, başkent Ankara'da katıldığı bir açılış etkinliğinde kentsel dönüşüm konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 16.05.2017, 19:25 16.05.2017, 19:26
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki'nden Kentsel Dönüşüm Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, başkent Ankara'nın, Altındağ ilçesinde bir açılış etkinliğine katıldı. Katıldığı etkinlik çerçevesinde bir konuşma gerçekleştiren Bakan Özhaseki, kentsel dönüşüm konusuna dair açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin deprem bölgesi kuşağında olduğunu hatırlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm konusunun önemine vurgu yaptı. 

''KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN ACİLEN BİRÇOK YERDE YAPILMASI LAZIM''

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katıldığı açılış etkinliği kapsamında yapmış olduğu kentsel dönüşüm açıklamaları şu şekilde, "Türkiye'de kentsel dönüşümün acilen birçok yerde yapılması lazım. Deprem ülkesiyiz, bir taraftan depremlere hazırlıklı olmalı bir taraftan da eskiyen yapılarımızı yenilemek durumundayız." Ayrıca konuya dair Ankara, Altındağ Belediyesi'nin çalışmalarını örnek göstererek şu ifadeleri kullandı. "Seyfi Demirsoy Mahallesinde itirazlar vardı. O itirazlar geride kaldı. Planlamasını bitirmek üzereyiz, inşallah o mahalle dönüşecek. Caddenin öbür tarafındaki Örnek Mahallesi de şu anda hazırlanıyor, Bakanlar Kurulu'na sunulacak. Bakanlar Kurulu'ndan sonra da yeniden bir planlamayla, vatandaşlarımızın hepsinin memnun olacağı bir vaziyette yenilenmiş olacak."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)