Çevre ve Şehircilik Bakanı : " Yarısı Görevden Alınacak!"

15 Temmuz 2016 tarihinde bölücü terör örgütü FETÖ'nün darbe girişiminde bulunması sonrasında, bir çok kamu kurum ve kuruluşunda bu illegal yapı ile bağlantısı olan kişilerin görevine son veriliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı içerisinde FETÖ ile bağlantılı kamu personeli görevden alınacak...

Çevre ve Şehircilik Bakanı : " Yarısı Görevden Alınacak!"
 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı kamu personeline yönelik görevden almalara ilişkin, "Bizde üst düzey görevli arkadaşların yarısının bugün ilişiği kesiliyor." dedi.

Özhaseki, Habertürk'te katıldığı canlı yayında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kayseri'ye gitmek üzere yolda olduğunu anlatan Özhaseki, ilk bilgileri telefonla aldığını söyledi.

Başbakanlık Özel Kalem'i aradığını belirten Özhaseki, "(Yakınsanız Çankaya'ya buyurun) dediler. 'Kırşehir'e yaklaştık yakın değiliz' dedik. 'O zaman telefon trafiğini devam ettirelim, tam anlaşılamadı olay ama bir adreste kalmayın, izinizi de belli etmeyin' dediler." ifadelerini kullandı.

Kayseri'de gelişmeleri yakından takip ettiğini anlatan Özhaseki, "O gün yaşanan vahşeti anlatabilmek mümkün değil, bu işleri tahmin edebilmek de mümkün değil. Hele hele bunu yapan insanların daha önceki davranış biçimlerine, toplum içerisindeki kariyerlerine, sosyal statülerine, insani ilişkilerine baktığınızda bu kadar vahşileşeceğini, alçaklaşacağını anlamak mümkün değil. Zaman içerisinde gördük ki bu adamlarda insaf yok, hiçbir insani değer yok, insanlık kalmamış." diye konuştu.

- "En büyük deprem geçti ama artçılar gelebilir"

Hastanede tedavi gören yaralıları ziyaret ettiğini anlatan Özhaseki, şöyle devam etti:

"En büyük deprem geçti ama artçılar gelebilir, değişik olaylar yaşanabilir, teyakkuzda olmak lazım. Çünkü bu grup şeytandan iki tık ileride plan yapıyor. O kadar ince, o kadar detay. Anadolu'dan çıkmış, Erzurum'daki bir mollanın işi olamaz asla. Arka planda mutlaka üst akılların olduğunu, onları da yönlendirenlerin olduğunu tahmin ediyorum. Önümüzdeki günlere doğru yeniden birtakım kalkışmalara başlayabilirler. Geride kalanların can havliyle, kedinin sıkıştığında tırmaladığı gibi bir şeyler yapma ihtimali olabilir. O bakımdan Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız millete diyor ki sokaklardan gelmeyin, sahip çıkın."

"Bunların hepsi tiyatro, bir tertip, çok da acemiymiş" şeklinde yorumlar yapılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Özhaseki, "İlk gün, ilk saatlerde biraz acemi bir kalkışma gibi gözükse de ortaya çıkan planlar, ifadeler, tutanaklar, itirafçıların sözleri, şimdiye kadar yapılmış olan ihtilal denemeleri ve ihtilaller içerisinde en tertiplisi olduğunu gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Bakanlık görevine 1,5 ay önce başladığını ve bakanlık ile personeli tanımaya çalıştığını belirten Özhaseki, FETÖ ile bağlantılı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığındaki duruma ilişkin şu bilgileri verdi:

"Bizde üst düzey görevli arkadaşların yarısının bugün ilişkisi kesiliyor. Üst düzey yani müsteşar yardımcısı, genel müdür seviyesindekilerin, sonra bir alt taraf da gelir. Memur seviyesinde tespitler var, onları daha netleştiremedik zannedersem. Onlarla ilgili de şu anda çalışılıyor, netleştirildiği takdirde görevden el çektirilecek hepsi. Bundan sonra bütün devlet kademelerinde bu devam eder."

AA
Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Demokrasi kazanacak
Demokrasi kazanacak - 3 yıl Önce

Bakanlıkta bir çok FETÖ cü çevre ve şehircilik İl Müdürü var.şimdilerde kendilerini gizliyorlar.Biraz araştırılsa ortaya çıkacak,en azından İl Müdürü olunca kimler referans olmuş araştırılırsa herşey ortaya çıkacak