Cezayirde Feci Uçak Kazası ! Yüzlerce Kişi Hayatını Kaybetti

Cezayir'in Bufarik bölgesinde bir askeri uçak düştü. Meydana gelen bu olay tüm ülkenin ayağa kalmasına neden oldu. Cezayir devlet televizyonu uçakta ölen kişi sayısını açıkladı. Yapılan bu açıklamada kaza yapan kişi sayısının 257 olduğu ifade edildi. El Arabiya televizyonunu da askeri bir yetkiliş konuşma yaptı. Askeri yetkili konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarında kazada kurtulan olmadığını ifade etti.

GÜNDEM 11.04.2018, 15:06 11.04.2018, 15:38

Askeri uçağın düşmesine ilişkin detaylar geliyor. Buna göre askeri uçak Cezayir'e 30 km uzaklıktaki Blida bölgesinde bulunan Boufarik kasabasındaki askeri üs yakınlarında düştü.

Uçağın ülkenin güneybatısındaki Bechar'a gitmeye hazırlandığı ifade edildi. Sovyet yapımı 'Ilyushin-76' model uçağın kalkıştan birkaç dakika sonra yere çakıldığı duyuruldu.

257 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Meydana gelen bu kaza hakkında yerel kaynaklardan çeşitli açıklamalar yapıldı ve uçakta 105 kişinin olduğu ifade edildi. Ancak son yapılan açıklamada Cezayir devlet televizyonu aracılığı ile 257 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi. 

Cezayir’deki iktidar partisi de bu olay hakkında açıklama yaptı. İktidar partisi tarafından yapılan açıklamada uçakta bulunan 26 kişinin, çoğu Fas’ın kontrolündeki Batı Sahra’nın tam bağımsızlığı için mücadele eden Polisario hareketinden olduğunu ifade etti.

Konu ile ilgili olarak ayrıntılar geldikçe ziyaretçilerimizle paylaşacağız...

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)