CHP, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç yeni bir açıklamada bulundu ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Çubuk'taki cenaze töreninde uğradığı saldırı nedeniyle Ankara İl Jandarma Komutanı hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.

GÜNDEM 03.05.2019, 13:48
CHP, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç yeni bir suç duyurusunda bulundu.

Özkoç, CHP Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Ankara Çubuk'ta katıldığı şehit cezanesi töreninde uğramış olduğu saldırıyı gerekçe göstererek, "Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut" hakkında görevi kötüye kullanma iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç suç duyuru dilekçesini sunduktan hemen sonra Ankara Adliyesi önünde basın mensuplarına açıklama yaptı.

KILIÇDAROĞLU TÖRENE KATILACAĞINI BİLDİRDİ,

Ankara Adliyesi önünde değerlendirmelerde bulunan Özkoç, şehit cenazesine katılım hakkında Kılıçdaroğlu'nun törene katılacağının bildirildiğini belirtti.

Açıklamasında ise;

Bu doğrultuda Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut ve diğer ilgililerle ilgili bilinçli ve bilinçsiz hataları ve eksiklikleri doğrultusunda şikayette bulunuyoruz.

Suçlularla ilgili, öldürme kastıyla yapılmış olmasına rağmen tek bir tutuklama dahi yoktur.

Tutuklama olması için orada Genel Başkanımın, genel başkan yardımcılarımın, milletvekillerimizden, TBMM Başkanvekilimizden herhangi birinin ölmesi mi gerekiyordu?

Ancak öldüğü zaman mı bu bir linç olayı olarak görülecekti?" dedi.

Yorumlar (1)
Semiramis tosun 4 hafta önce
Evde iş yapmak istiyorum lütfen ihtiyacım var nasıl ulaşabilirim size Cvp verirmisiniz ALLAH için