CHP'den Enis Berberoğlu Açıklaması! 'Derhal Tahliye Kararı Bekiyoruz'

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında bulunan tutuklama kararının bozulmasının ardından CHP'den konuya ilişkin bir açıklama geldi.

CHP'den Enis Berberoğlu Açıklaması! 'Derhal Tahliye Kararı Bekiyoruz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanma kararının İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozulmasına yönelik açıklamalarda bulundu. 

ENİS BERBEROĞLU'NUN TUTUKLANMA KARARININ BOZULMASINA İLİŞKİN CHP'DEN İLK AÇIKLAMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında yerel mahkemekemenin tutuklama kararına eleştiride bulunarak bölge mahkemesinin verdiği kararının haklılığına vurgu yaptı. CHP Sözcüsü Tezcan yapmış olduğu açıklamasında ayrıca mahkemeden tahliye kararı beklediklerini ifade etti. 

''TAHLİYE KARARI VERİLMELİ''

“Berberoğlu ile ilgili verilen mahkumiyet ve tutuklama kararları hukuka aykırıydı. Başından beri bunu söylüyorduk. İstinaf Mahkemesinin kararı, haklılığımızı ortaya koydu. Yerel mahkemeye adeta ders niteliğinde bir karar verdi. Ancak, tahliye kararı vermemiş olması bir eksikliktir. Kararın hukuka aykırı olduğu açıkça tespit edildikten sonra tutukluluk halinin devam etmesi yeni ve daha bir büyük bir mağduriyete neden olur. Bu nedenle derhal tahliye kararının da verilmesini bekliyoruz.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE