CHP'den Kritik Adım! EYT'liler İçin Meclis Komisyonuna Başvuru Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grubunun Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'na başvuru yaptığı ifade edildi ve Emeklilikte yaşa takılanlara yönelik olarak verilen kanun tekliflerinin görüşülmesi ve bu kesimin sorunlarına çözüm üretilmesi talebinde bulunarak toplantı yapılması gerektiği bildirildiği ifade edildi.

GÜNDEM 02.10.2018, 13:49 02.10.2018, 14:38
CHP'den Kritik Adım! EYT'liler İçin Meclis Komisyonuna Başvuru Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekilleri Engin Altay'ın yanı sıra Engin Özkoç ve Özgür Özel'in Türkiye Büyük Millet Meclisi, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığına yazılı başvuru yaptıkları ortaya çıktı.

Ayrıca "Emeklilikte yaşa takılanlar" olarak bilinen vatandaşların uzun yıllardan beri çözülmeyen sorunlarının bir an önce sona ermesi ve bu konunun parlamento çoğunluğu oluşmadığı için beklentilerin karşılanamadığı ifade edildi.

Gerçekleştirilen başvuru ise; Adalet ve Kalkınma Partisi'nin dışında TBMM'de grubu bulunan 4 siyasi partinin tamamının, Meclis tatildeyken yeni yasama dönemi açılır açılmaz emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözülmesi için açıklamalarda bulunduğuna işaret edildiği duyuruldu.

CHP'den yapılan açıklamada ise;

"Bu doğrultuda TBMM İçtüzüğü'nün 26. maddesinin size verdiği yetki çerçevesinde, TBMM Başkanlığı'na verilen konuya ilişkin kanun tekliflerinin birleştirilerek görüşülmesi ve emeklilikte yaşa takılanların sorunlarına çözüm üretebilmek amacıyla TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nu toplantıya çağırmanızı CHP grubu olarak talep ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
üniversiteli 1 yıl önce
bir çok insan işsiz ve eyt'ye takılmış.işsiz olduğu için primleri de eksik.primi eksik olanlar da borçlanıp bir an evvel emekli edilmelidir