CHP'den Taşeron İşçilere Kadro Konusunda Destek

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalarında taşeron işçiler hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 24.10.2017, 15:36 08.02.2019, 19:49 Batuhan
CHP'den Taşeron İşçilere Kadro Konusunda Destek

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM grup Toplantısında konuşma yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmasında taşeron işçiler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"BU İŞ ALIN TERİ İŞİDİR" 

Konu ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında "Taşeron işçilerin haklarını sonuna kadar savunmak benim boynumun borcudur. Bu işin sağı solu yok. Bu iş alın teri işidir. İnsan hakları savunucuları var. Hapisteler şimdi. Gizli toplantı yapmışlar. Havuzun yanında garsonlar orada ne gizli toplantısı. Bu aktivistler daha önce AKP’nin bakanlıklarında da görev yapmışlar. Ne söylüyor bu insanlar? Bizim demokrasimizi mi yok ettiler. Ellerine silah alıp bir yerleri mi bastılar. Bu olanlar Türkiye’nin itibarını yok eder." ifadelerine yer verdi.

"SAYGIDEĞER BİR İSİM"

Bu açıklamaların yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadaroğlı İhsan Eliaçık hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu konu ile ilgili olarak "Bazı belediyeler kitap fuarı düzenler. Kayseri Büyükşehir Belediyesi de bir kitap fuarı düzenlemiş. Çok güzel… İhsan Eliaçık. Saygıdeğer bir isim. İnancına bağlı. Onlarca araştırması kitabı var. Düşünce inanç dün ve vicdan özgürlüğünü savunur. Fuara davet edilir ve imza gününe katılmak ister." dedi.

"NEDEN DÜZENLEDİN O KİTAP FUARINI?"

Bunun yanı sıra açıklamalarında devam eden Kılıçdaroğlu "Ama fuarı düzenleyen belediye oraya gelmesini yasaklar. Bu belediye başkanı en büyük hakareti İhsan Eliaçık’a değil, Kayserilere yapıyor. İhsan Eliaçık 28 Şubat döneminde tutuklanıp hapse atılan bir kişidir. Şimdi bu insan kitap imzalayacak sen ona yasak getiriyorsun. Neden düzenledin sen o kitap fuarını." diyerek açıklamasını şöyle bitirdi:

"Büyük bir ihtimalle tek adam telefon etmiştir “bunları içeri almayın” diye. Öyle değilse tek adamın tepki göstermesi lazım. Bekledim tepki gösterecek mi diye? Tepki göstermedi. Demek talimat oradan gitti."

Yorumlar (0)