CHP'den Yaz Saati Uygulaması İvedilikle Kaldırılsın Açıklaması

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut yapmış olduğu bir açıklama yaz saati uygulamasının biran önce kaldırılması gerektiğini söyledi. Öğrencilerin ve erken saatte mesaiye başlayan insanların bu uygulamadan olumsuz etkilendiğini ifade eden Ayhan Barut kış saati uygulanmasının hayata geçirilmesini istiyoruz, dedi.

GÜNDEM 12.09.2018, 01:54
CHP'den Yaz Saati Uygulaması İvedilikle Kaldırılsın Açıklaması

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut yaz saati uygulaması konusunda dikkat çeken bazı açıklamalarda bulundu. 

Ayhan Barut yaz saati uygulamasına dair yapmış olduğu konuşmasında uygulamanın olumsuz etkileri olduğunu söyledi. Bu uygulama ile ilgili Danıştay tarafından verilen durdurma kararını hatırlattı ancak uygulanın daha sonra kalıcı hale getirildiğini söyledi. 

YAZ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILSIN

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut konuya dair açıklamalarında ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi hazırladığını duyurdu. 

Söz konusu soru önergesini TBMM Başkanlığı'na sunan CHP Milletvekili Ayhan Barut kalıcı yaz saati uygulamasıyla ilgili yasa değişikliği teklifinde de bulundu. Yasal düzenlemeyle kalıcı hale getirilen yaz saati uygulamasının yarattığı olumsuzluklar hakkında açıklamalarda bulunan Ayhan Barut'un açıklamaları şu şekilde,

CHP'den Kış Saati Uygulamasının Geri Getirilmesini İstiyoruz Açıklaması

"Öğrenci ve velilerin uygulamadan olumlu etkilendikleri hiçbir veri yoktur. Bu karar ve kanunlaşan düzenleme ile ülkemizin birçok şehrinde özellikle okul öncesi, ilk ve ortaokul düzeyindeki öğrenciler olmak üzere, erken saatte mesaiye başlayan kamu kurum ve kuruluşları ile özel işletme çalışanlarının yanı sıra aileler olumsuz etkilenmiştir. Uygulama her ne kadar enerji tasarrufu gözetilerek alınsa da, henüz gece karanlığında kalkmak ve yollara düşmek zorunda kalan öğrencilerimizin can güvenliği, sağlık ve bedensel gelişimleri ile eğitim öğretim başarıları açısından olumsuzluklara neden olduğu ilgili uzmanlar tarafından da kamuoyu ile paylaşıldı. Uygulamada gece yarısı sabaha karşı meydana gelen öğrenci servis kazaları ile muhtelif olumsuzlukların yaşanması sonucu sorun ve sıkıntıları ötelemek için, illerde eğitim öğretim saat düzenlemelerini valilere bırakan kararda durumun vahametini başka bir pencereden yansıtmaktadır. Tüm bu olumsuzlukların çözümü için tekrar yaz ve kış saati uygulanmasının hayata geçirilmesini istiyoruz."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Bülent çelik 1 yıl önce
Kış saatine Dönülmesini istiyorum.ve İstiyoruz .