CHP Eskişehir İl Yönetimine Mahkeme Kararı İle Kayyum Atandı

CHP Eskişehir il yönetimine kayyum atandı ! Mahkeme kararı kapsamında il yönetimine 45 gün içinde olağanüstü kongreye gitmek üzere kayyum atandı.

GÜNDEM 17.09.2019, 15:22
CHP Eskişehir İl Yönetimine Mahkeme Kararı İle Kayyum Atandı

Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesinde partinin iki eski yöneticisinin açtığı davanın üçüncü duruşması gerçekleştirildi. Duruşmaya davacı eski CHP İl Başkanı Rabia Akman ile taraf avukatları katıldı.

Konu ile ilgili olarak davalı tarafın avukatı, parti tüzüğünün 24/6 maddesi gereğince seçime 6 ay kala atanan yönetim geçici olmadığından, olağan kongreye kadar devam etmesi gerektiğini belirtti. Bunun yanı sıra avukat il yönetimine kayyum atamasının gerçekleştirilmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

KAYYUM ATANMASINA KARAR VERİLDİ

Davacı taraf avukatı ise 2007'de İzmir 7. Sulh Hukuk Mahkemesinde CHP'nin İzmir Konak ilçe yönetimine kayyum atanmasını örnek gösterdi.

Mahkemenin hakimi, partinin 45 gün içinde gerçekleştirilecek olağanüstü kongresine kadar üç üyenin görevlendirilmesi talebini kabul etti. Ayrıca il yönetimine Yahya Çelik, Şuayip Çapar ve Hikmet Bingül'den oluşan heyetin atanmasına karar verildi.

Yorumlar (0)