CHP Genel Başkan Yardımcısı Darbe Girişimi Hakkında Açıklama Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl 15 Temmuz 2016 gecesinde yaşanan darbe girişimi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 23.07.2016, 19:40 23.07.2016, 19:49
CHP Genel Başkan Yardımcısı Darbe Girişimi Hakkında Açıklama Yaptı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, partisinin ev sahipliğinde yarın yapılacak mitinge ilişkin, "Temel amacımız darbe karşıtlığımızı bir kez de Taksim'den göstermek." dedi.

"Bu mitingi düzenlememizin amacı, bütün örgütlerimizle, Türkiye'nin birleştirici gücü olan CHP'nin düzenlediği büyük buluşma ile darbe karşıtı tutumuzu iyice pekiştirmek. Darbe nereden gelirse gelsin, hangi güçlerden gelirse gelsin, darbe başarıya ulaşsa ya da ulaşmasa dahi bütün darbelere karşı olduğumuzu alanlarda da göstermek, haykırmak. Sadece CHP'liler değil, 78 milyon vatandaşımız oraya gelip, ortaklaşarak bu darbe karşıtlığımızı daha gür bir sesle ifade etmek istiyoruz."

"Temel amacımız darbe karşıtlığımızı bir kez de Taksim'den göstermek." diyen Bingöl, şunları kaydetti:CHP olarak, 15 Temmuz günü ordu içindeki cunta ayağının darbe girişimine karşı net bir duruş ortaya koyduklarını aktaran Bingöl, "O gece Genel Başkanımız başta olmak üzere bütün örgütümüz, milletvekillerimiz ortak sesle, tıpkı bundan önce olduğu gibi bu darbe girişimine de karşı bir duruş sergiledik." ifadesini kullandı. Bingöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Taksim Meydanı'nda yarın saat 18.00'de düzenleyecekleri "Cumhuriyetine, demokrasine sahip çık" mitingi ile ilgili hazırlıklarının sorunsuz şekilde sürdüğünü söyledi.  

Kamupersoneli.net / AA
Yorumlar (0)