CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek: 604 İmza Belgesini Getirselerdi Kurultay'a Gidilecekti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yapmış olduğu açıklamasında parti muhalefeti tarafından devam eden imza çalışmalarına dair açıklamalarda bulundu. Henüz bu konuda belge sunulmadığını ifade eden Muharrem Erkek sunulsaydı Pazartesi günkü MYK toplantısı sonrası Genel Başkanımız olağanüstü kurultayı toplantıya çağıracaktı" dedi.

GÜNDEM 22.07.2018, 05:07
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek: 604 İmza Belgesini Getirselerdi Kurultay'a Gidilecekti

CHP'de Olağanüstü Kurultay yapılıp yapılmayacağı konusu belirsizliğini koruyor. Konuya dair son açıklama ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek tarafından geldi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yapmış olduğu açıklamasında henüz imza toplandığına dair bir belge gelmediğini, gelmesi halinde kurultayın toplanacağını söyledi. İşte detaylar;

'BELGE GELMEDİ,GELSE KURULTAY TOPLANACAKTI'

CHP'de Olağanüstü Kurultay çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda delegelerden imza toplayan parti muhalefeti 625 sayısına ulaşması gerekiyor. Bu sayının toplanması için ise önlerinde 15 gün süre var. Konuya dair son açıklama ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'ten geldi. 

CHP'li Muharrem Erkek konuya dair yapmış olduğu açıklamasında, kurultay talep edenlerin 604 imza topladıklarını söyledikleri açıklamalarını hatırlattı ve 604 imza toplanmış ise salt çoğunluk rakamı olan 625'i beklemeden kurultayı toplayacaklarını söyledi. Bu konuda parti muhalefetine yönelik yapılan bu açıklamayı değerlendiren Muharrem Erkek gerekli evrakları getirmediler, eğer getirselerdi kurultayı toplayacaktık açıklamasında bulundu. 

“Amacımız en başından beri olağanüstü kurultay süreci tartışmalarına partinin sürüklenmemesiydi. Ama olağanüstü kurultay talebi ortada. Dün açıklama yapıldı. Olağanüstü kurultay talep edenler 604 imza topladıklarını ifade ettiler. Bizde tamamen iyi niyetle ve partimizi topluma karşı sorumluluğumuzu düşünerek her ne kadar salt çoğunluğa ulaşılmamış olsa da eğer 604 imza toplanmışsa bunun Genel Merkezimize bugün sunulması halinde derhal gereğini yapacağımızı ifade etmiştik. Genel Başkanımız adına bunu ifade ettik. Ama şu ana kadar herhangi bir belge, 604 imza Genel Merkeze sunulmadı. Olağanüstü kurultay talep edenler de sunmayacaklarını ifade etmişlerdi. Biz büyük bir ailenin üyeleriyiz. Parti içerisinde demokratik mücadeleler her zaman olur. Bizim birbirimize mücadele etmemiz yerine tahkim edilen rejimi değiştiren otoriter keyfi tek adam düzeniyle mücadele etmemiz çok daha önemlidir. CHP olağanüstü kurultay tartışmalarıyla artık anılmamalıdır. Bir değişim yenilenme gerçekleşecekse bunun olağan kurultaylarda gerçekleşmesi çok daha sağlıklıdır. İmzalar sunulsaydı Pazartesi günkü MYK toplantısı sonrası Genel Başkanımız olağanüstü kurultayı toplantıya çağıracaktı”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)