CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: Yurt Dışındaki Seçmenlerin Oyları Sonucu Belirleyecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz Anayasa değişikliği referandumu hakkında açıklama yaptı. Öztürk Yılmaz referandum sonucunu yurt dışındaki 2 milyon seçmenin oyları belirleyecek dedi.

GÜNDEM 14.02.2017, 11:09
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: Yurt Dışındaki Seçmenlerin Oyları Sonucu Belirleyecek

Cumhuriyet Halk Partisinin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz AA muhabirine çeşitli açıklamalarda bulundu. Yılmaz yaptığı açıklamada, Anayasa değişikliği referandumu hakkında yürütecekleri kampanyanın detaylarının belli olduğunu ifade etti. Ayrıca Yılmaz yurt dışında yapılacak çalışmanın ilgili teşkilatların önerileri alınarak netleşeceğini ifade etti.

2 MİLYON SEÇMENİNİN OYLARI SONUCU BELİRLEYECEK

Öztürk Yılmaz, Türklerin yaşadığı, oy kullanılacağı her ülkenin kendirleri için önemli olduğunu belirtti. Yılmaz, Bu artık herkes için, orada yaşayan Türkler için de demokrasinin geleceği açısından bir varlık, yokluk mücadelesidir. Burada bizim sorumluluğumuz ne kadar fazlaysa onların sorumluluğu da o kadar fazla. Çünkü yaklaşık 2 milyon seçmen oy kullanacak, bu da sonucu büyük bir şekilde etkileyecek." dedi.

Ayrıca Öztürk Yılmaz açıklamalarının sonuna gelirken yurt dışıyla alakalı kapsamlı bir çalışmanın söz konusu olacağını ifade etti.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)