CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Osmanlı'da Millet Kavramı Yoktu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin çeşitli açıklamalar yaparak "Osmanlı'da millet kavramı yoktu" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Osmanlı'da Millet Kavramı Yoktu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu Ticaret ve Sanayi Odasında muhtarlarla bir araya gelmişti. CHP Lideri Kılıçdaroğlu burada referandum süreciyle ilgili düşüncelerini paylaşacağını, siyasi parti propagandası yapmayacağını söyledi. 16 Nisan Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle oldu;

"OSMANLI'DA MİLLET KAVRAMI YOKTU"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında Osmanlı'da "millet" kavramı olmadığını kaydederek, "Cumhuriyetle beraber millet kavramı geldi. Ne diyoruz? 'Türk milleti' diyoruz. Türk milletinin kaderini de milletin kendisi belirleyecek. Biz Anayasa Mahkemesine bunun için gitmedik. Millet varsa kendi kaderini belirleyecekse buyursun belirlesin, ya demokrasi ya tek adam rejimi. Bu kadar basit. Demokrasi istiyorsanız 'hayır' diyeceksiniz. 'Hayır, demokrasiye gerek yok tek adam rejimi istiyoruz' diyorsanız gidip evet oyu kullanacaksınız." ifadelerine yer verdi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE