CHP Genel Başkanı: "Türkiye'nin İtibarı 20 Milyon Dolara Satıldı"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti meclisi açılışı öncesi düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu hükümetin Dış politikasını eleştirirken, Mavi marmara konusunda sert konuştu:" Türkiye'nin itibarı 20 milyon dolara satıldı' dedi. İşte detaylar...

GÜNDEM 09.09.2016, 11:21 09.09.2016, 11:28
CHP Genel Başkanı: "Türkiye'nin İtibarı 20 Milyon Dolara Satıldı"

Kemal Kılıçdaroğlu: "Mavi Marmara 'Biz yapacağız, Gazze ablukasını biz kaldıracağız' dediler. Yapmayın demek bile suçtu o zamanlar, filistin haklarını savunmuyorsunuz diye eleştiri alıyorduk. 

TÜRKİYE'NİN İTİBARI 20 MİLYON DOLARA SATILDI

Türkiye'nin itibarı 20 Milyon dolara satıldı arkadaşlar. Böyle bir itibar kaybı daha önce olmamıştır. Bunların yatacak yerleri yok.  15 Temmuz  "Ya yapmayın, parlemento burada' dedik. Bunları yapmayın dedik, çok tehlikeli sonuçlar çıkabilir dedik. Bu parlemento kurtuluş savaşını yönetmiş bir parlemento , bir darbeyi mi yönetemeyecek? . Tüm bunları 19 Temmuz'da söylemişim. 16 Temmuz'da da bunlara dikkat çektim. Parlemento iradesine saygı gösterilmesine dikkat çektim.  " dedi.

Kılıçdaroğlu, parti meclisi açılışında hükümetin OHAL sonrası attığı adımlara da eleştiriler getirirken, darbe girişiminin sorumlusu olarak yine hükümeti gösterdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA
Yorumlar (0)