CHP Genel Başkanlığına Haciz Şoku!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Didim Belediyesi tarafından ruhsat iptaliyle alakalı olarak mağdur ettiği belirtilen Nehirsan İnşaat tarafından eşi benzeri görülmeyen bir haciz işlemine imza atıldı. Buna göre 1 milyon 405 bin lirayı Nehirsan’a ödemeye mahkûm edilen CHP’li belediye borcunu ödemediğinden dolayı haciz ihtarnamesini Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı'na gönderdi.

GÜNDEM 02.11.2018, 15:57 02.11.2018, 16:08
CHP Genel Başkanlığına Haciz Şoku!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin eski Didim Belediye Başkanı Mümin Kamancı'nın Nehirsan İnşaat'a ruhsat verdiği ve ilçede ki bloktan oluşan rezidans projesine başlandığı biliniyordu.

Ancak 2014 yılında verilen bu ruhsattan sonra aynı yıl içerisinde 30 Mart yerel seçimleri düzenlenince belediyenin başına CHP'li Ahmet Deniz Atabay gelmişti.

Bu sefer projenin yapı ruhsatını iptal ederek Nehirsan İnşaat'ı zarara uğratarak mağdur ettiği açıklanmıştı.

YARGIYA TAŞINDI

İptal edilmesi yargıya taşındı ve Danıştay 6. Dairesi Didim Belediyesi'nin iptal kararını bozmuş, gerekçesinde 'inşaatın imar mevzuatına uygun' olduğunu duyurumuşt.

Buna yönelik olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 9 Aralık 2016 tarihinde televizyon kanalında bir açıklama yapmıştı ve;

"Didim'de iki yüksek bina var, bu binaların yıkılması lazım" demişti. Bu açıklamalardan sonra Danıştay 6. Dairesi bir anda karar değiştirmişti ve Nehirsan İnşaat tarafından CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında 'adil yargıyı etkilemeye teşebbüs' ettiği gerekçesi ile suç duyurusunda bulunulmuştu.

Bunun yanı sıra Nehirsan İnşaat ise CHP'li Didim Belediyesi hakkında da yaşadıkları mağduriyet ve bir kısım zararlarının tazmininden dolayı davada bulunmuştu.

Sabah Gazetesinin haberine göre; Diğer yandan dava sonucunda belediyenin şirkete 1 milyon 405 bin 565 lira ödeme yapması hükmedildiği biliniyor.

Fakat Didim Belediyesi belirtilen süre içerisinde parayı yatırmayınca belediyeye İstanbul Anadolu 6. İcra Dairesi'nce ödeme emri gönderilmişti.

Ödenmesi gereken borcu yatırmayan CHP'li Didim Belediyesi'nin 6 bin 197 metrekarelik belediye hizmet binası icradan satışa çıkarılmıştı. Nehirsan İnşaat, İstanbul Anadolu 6. İcra Dairesi'nden satış işlemi başlatmıştı.

Tüm bu olaylar ardından yeni bir gelişme yaşandı. Nehirsan İnşaat'ın avukatı Murat Sultansu, Didim Belediyesi'nden tazmin edemediği 1 milyon 468 bin lira için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı tüzel kişiliğine haciz ihbarnamesi gönderdi.

Borçlu Didim Belediyesi'nin doğmuş ve doğacak hak ve alacaklarının haczi bakımından 3. şahıs CHP Genel Başkanlığı'na 1. Haciz İhbarnamesi göndererek daha önce emsali görülmemiş bir haciz işlemine imza attı.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)