CHP İlçe Başkanından Flaş Açıklama: HDP Kardeş Partimizdir

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz Mardin, Van ve Diyarbakır belediyelerine kayyum atanmasının ardından Gebze'de düzenlenen programda konuşma yaptı. Yılmaz buradaki açıklamalarında HDP'nin kardeş partileri olduğunu ifade etti. Yılmaz'ın bu açıklamaları CHP'li yöneticiler dahil büyük tepki topladı.

GÜNDEM 26.08.2019, 17:22 26.08.2019, 17:41
CHP İlçe Başkanından Flaş Açıklama: HDP Kardeş Partimizdir

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz HDP Gebze İlçe Başkanlığı binasında yapılan basın açıklamasına katıldı.

İnternet Haberin aktardıklarına göre İçişleri Bakanlığı tarafından terör suçlarından soruşturma bulunan Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınmasının ardından programa katılan Musa Yılmaz flaş açıklamalarda bulundu.

FLAŞ AÇIKLAMALAR

Musa Yılmaz yaptığı açıklamalarında HDP’nin kardeş partileri olduğunu dile getirdi.

Musa Yılmaz açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"HDP demokratik bir tavır içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’ni yerel seçimlerde belediye başkanlarının neredeyse Türkiye’nin tamamında açık, aleni ve devrimci bir duruşla desteklemiştir. Bugün HDP’ye ve Güneydoğu’da yapılan saldırının ana nedenlerinin altında bu yatmaktadır. Tabiki bizler bundan sonraki süreçte de, geçmişte yaptığımız birlikteliği, beraberliği bundan sonra da sürdüreceğiz. Kayyum atanan belediyelerde belediye başkanlarımızın arkasında durarak, kayyum atayanları buradan hep beraber kınıyoruz. Bizi birbirimize sokmaya çalışacaklar. Biz bu oyunlara düşmeyeceğiz arkadaşlar. HDP bizim kardeş partimizdir. Devrimci bir partidir. Her daim arkasında durmaya hazırız. Her daim yanlarında olmaya hazırız"

Musa Yılmaz'ın bu açıklamalarına bir sert tepki de kendi partisinin il örgütünden geldi. Konu ile ilgili olarak CHP Gebze İlçe Teşkilatı Bilişim Sorumlusu Canan Türk açıklamaya sert tepki gösterdi.

Canan Türk'ün açıklamaları şöyle oldu:

"Siyaset yaptığınız yer CHP ise ona göre hareket ediniz, yok başka ise o zaman bir zahmet siyaset yaptığınız kulvarları değiştiriniz"

Yorumlar (16)
Adil 3 hafta önce
Aferin dogru soylemis...
miko 3 hafta önce
Tepki Yağmalı zaten Ben Türküm Vatan Severim Diyorsan hdpkk bizim kardel partimiz demessin Alelen Vatan Hainliğidir başka birşey değil Hdpnin ne mal olduğunu Herkez Biliyor.
sevim 3 hafta önce
gizli birlikteleri vardı şimdi utanmadan ortaya çıkarttılar.bunlara oy verenin aklına şaşıyorum
Muzaffer 3 hafta önce
Yazıklar olsun.mertçe siyaset yapın.sende PKK ya katıl.oraya yakışırsın.
Xxx 3 hafta önce
Bunlara oy veren embesiller nerde rozet takmakla vatan sever olanlar nerde anlaştıkları zaten biliniyordu
Fergus 3 hafta önce
Mal oglu mal
Ali 3 hafta önce
Gercek adalet saglanmalı
adaletin kestigi parmak acimaz
Alparslan 3 hafta önce
Hdp yi dislamk ya da bir grubu kesimi dislamak asla cozum getirmez.tabiki butun partilarimiz kardestir
Chp 3 hafta önce
Mesele parti yi dışlamak değil mesele PKK ya tepki göstermeleri bilakis kapalı kapılar arkasından PKK ya destek vermeleri ....bu ülkeyi bolunmekten kurtaran liderin partisinin bu ülkeyi bölmeye çalışan PKK destekçisi insanların da aralarında olduğu bir partiyle iş yapmaları Atatürk'e ihanettir.....
Cengo 3 hafta önce
Nefret kusanlara inat hepimiz kardeşiz butun partiler butun insanlar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın