CHP Kurultayında Parti Meclisi ve YDK Üyeleri Belirlenecek

Bilindiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçildi. Söz konusu kurultayın ikinci gününde ise Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri belirlenecek. Konu ile ilgili olarak detaylar haberimizde...

CHP Kurultayında Parti Meclisi ve YDK Üyeleri Belirlenecek

Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kurultayında ilk gün genel başkan seçimi yapıldı Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan olarak seçildi. Söz konusu 36. Olağan Kurultayın ikinci gününde ise Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelikleri belirlenecek.

226 DELEGE OY KULLANACAK

Söz konusu kurultay Ankara Spor Salonunda düzenleniyor. kurultayın son gününde, kayıtlı bin 226 delege, 60 kişilik PM ve 15 kişilik YDK üyelikleri için oy kullanacak.

BAŞKANLIK KURULU TARAFINDAN LİSTELER BASTIRILACAK

Delegeler bugünkü seçimlerde de kurayla belirlenen harften başlayarak soyadına göre sıralanmış çarşaf listeyle seçimlere gidecek. Söz konusu liste ise Başkanlık Kurulu tarafından bastırılacak. Listeler ilçe seçim kurulu başkanlığı tarafından mühürlenecek ve oy pusulasına dönüştürülecek.

ÜYELİKLER NASIL BELİRLENECEK?

Pusulaların ulaşması ile delegeler bu pusulada seçilecek üye sayısı kadar adaya, adının hizasına işaret koyarak oy verecek. Adayların aldıkları oy sayısına göre sıralama yapılarak asıl ve yedek üyeler belirlenecek.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 21:59
YORUM EKLE