CHP'li Akkaya'dan OHAL'e İlişkin Flaş Açıklama: Rejim Sonlandırılmalı !

CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya OHAL'e ilişkin bir açıklama yaptı ve rejimin biran önce kaldırılması gerektiğini ifade etti.

GÜNDEM 27.09.2017, 13:14
CHP'li Akkaya'dan OHAL'e İlişkin Flaş Açıklama: Rejim Sonlandırılmalı !

CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ile Mecliste bir basın toplantısı düzenledi. CHP Milletvekili Akkaya basın toplantısında yaptığı konuşmasında OHAL rejiminin bir an önce kaldırılması gerektiğini ifade etti.

"REJİMİN BİR AN ÖNCE SONLANDIRILMASI ÇAĞRISI"

CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya konuşmasında "CHP vekilleri olarak Türkiye Cumhuriyetinin uluslararası alandaki saygınlığını ortadan kaldıran OHAL rejiminin bir an önce sonlandırılması, hukuksuz, yargısız işten çıkarılmalara derhal son verilmesi ve uluslararası sözleşmelere uygun davranılması çağrısında bulunuyoruz." ifadelerine yer verdi.

"İNCELEMEYE BAŞLAYAMAMIŞTIR"

Ayrıca Yakup Akkaya basın toplantısında yaptığı açıklamalarında "Türkiye, ILO Genel Kurulunda OHAL Komisyonlarının 23 Temmuz 2017 tarihinde çalışmalarına başlayacağı taahhüdünde bulunurken, ne yazık ki daha başvuruları incelemeye bile başlayamamıştır. AK Parti'nin, çalışanların haklarını iadeye yönelik düzenlemeler yapmak yerine KHK'lar yoluyla hak gasplarına devam etmesi üzerine Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu (ITUC) ile Avrupa sendikalar Konfederasyonu (ETUC) İstanbul'da düzenlenecek ILO 10. Avrupa Bölge Toplantısını boykot ettiklerini ve katılmayacaklarını belirtmişlerdir. " dedi.

OHAL AÇIKLAMASI

CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya toplantıya diğer üye ülkelerin işçileri temsil eden üyelerinin de katılmayacağı yönünde bilgi geldiğini öne sürdü ve "AK Parti'nin uluslararası alanda değerli yalnızlık adı altında bütün komşularıyla sorunlu hale getirdiği ülkemiz, ne yazık ki itibarsızlaştırılmaya başlanmıştır. Uluslararası işçi ve çalışan örgütleri, artık Türkiye'yi endüstriyel ilişkiler açısından oldukça riskli ülkeler arasında saymaya başlamışlardır. CHP vekilleri olarak Türkiye Cumhuriyetinin uluslararası alandaki saygınlığını ortadan kaldıran OHAL rejiminin bir an önce sonlandırılması, hukuksuz, yargısız işten çıkarılmalara derhal son verilmesi ve uluslararası sözleşmelere uygun davranılması çağrısında bulunuyoruz." açıklamasını yaptı.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)