CHP'li Başarır: Donarak Şehit Olan Askerimizin Haberini Babasına Belediye Çalışanı Verdi

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır donarak şehit olan askerlerimiz hakkında bir soru önergesi verdi. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 28.10.2018, 17:15 28.10.2018, 17:30 Batuhan
CHP'li Başarır: Donarak Şehit Olan Askerimizin Haberini Babasına Belediye Çalışanı Verdi

Mersinli Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen ile Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel'in, Tunceli'nin Nazımiye kırsalında donarak şehit olması CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme taşındı.

CHP Milletvekili Başarır soru önergesini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemi ile verdi. Soru önergesinde şehit babası Hasan Türkel'in, oğlunun şehit olduğu haberini, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı mezarlıklar müdürlüğündeki bir görevlinin kendisini arayarak verdiğini ve telefon görüşmesinde görevlinin "Oğlunuzu nereye defnedelim?" dediğini şehit babasının durumu böyle öğrendiğini ifade etti.

SORULAN SORULAR

Bu açıklamaların ardından Sözcü Gazetesinin aktardıklarına göre CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır şu soruları sordu:

- Şehit askerimizin babası Hasan Türkel'in oğlunun öldüğü haberini mezarlıklar müdürlüğündeki bir görevli tarafından cum akşamı saat 21.30'da telefonla aranarak; ‘Oğlunuzu nereye defnedelim' sorusuyla öğrenmesi, başta şehidimiz olmak üzere ailesine ve ülke halkına yapılan bir saygısızlık değil midir?

- Askerimizin şehit olduğu bilgisini ailesine bildirilmemesinde sorumlu olan Mersin Valisi ve yetkili askerler hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır? Başlatılmadıysa gerekçeleri nelerdir? Başlatıldıysa sonuçları ne olmuştur? Şehit askerimize ve ailesine yapılan büyük saygısızlığın baş sorumlusu olan İçişleri Bakanı'nı görevden almayı düşünüyor musunuz?

- Askerlerimizin donarak ölmesinden dolayı ihmali bulunan sorumlular hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmışsa sonuçları ne olmuştur?

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (1)
Kamuran akkoc 9 ay önce
Türkiye de insana değer kalmadı o soruları soracak kimsede maalesef