CHP'li Baykal'dan 2019 Seçimlerine İlişkin Önemli Açıklama !

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 11.09.2017, 17:39 11.09.2017, 21:30
CHP'li Baykal'dan 2019 Seçimlerine İlişkin Önemli Açıklama !

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal CHP Bursa İl Başkanlığını ziyaret etti. Deniz Baykal burada düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal açıklamalarında 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal açıklamasında "Benim kanaatim daha önce. Kasım 2018'de büyük bir olasılıkla bu konuda millet bir karar almak durumunda kalacak." ifadelerine yer vererek şöyle devam etti;

"HAYIR, YÜZDE 75 OLMALIYDI"

"Referandum olmadı, olmadığını herkesin anlayacağı şekilde ortaya koymak lazım. 'Hayır' yüzde 75 olmalıydı, olmadı. Şimdi bu belirsizliği, alaca karanlık dönemini, dalgalı buğulu ortamı netleştirmek lazım. Bunu düzelteceğiz, millet düzeltecek. Önümüzde yapılacak seçimler, 'Bu anayasayı bu şekliyle uygulayacağım' diyen kişinin uygulama fırsatını bulup bulamayacağı seçim olacak. Millet 'Helal olsun uygula arkadaşım' diyecek mi demeyecek mi bakalım? Tarihi bir an olacaktır. Bizim siyasi tarihimizin, modern Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinin en kritik, en önemli, en tarihi kararı önümüzdeki günlerde alınacak."

"MİLLET BİR KARAR ALMAK DURUMUNDA KALACAK"

"Benim kanaatim daha önce. Kasım 2018'de büyük bir olasılıkla bu konuda millet bir karar almak durumunda kalacak. Orada o iş çıkacak. Orada milletimiz, 'Sen bunu uygulayacağım diyorsun. Bunu uygulamana izin vermiyoruz, bunu kabul etmiyoruz' diyecektir. Öbüründe nasıl başa baş oldu, bunda daha kararlı olacak."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)