CHP'li Engin Özkoç Hakan Fidan'ın istifasını istedi

CHP Gurup Başkan Vekili Engin Özkoç, ABD Senatolarına Kaşıkçı cinayeti ile ilgili brifing verdi iddiaları ile MİT Başkanının istifasını istedi.

CHP'li Engin Özkoç Hakan Fidan'ın istifasını istedi

CHP Gurup Başkan Vekili Engin Özkoç bugün yaptığı basın açıklamasında MİT Başkanı Hakan Fidan'ın istifa etmesi gerektiğini açıkladı. Özkoç, MİT Başkanı Hakan Fidan Hakkında, gittiği Kanada ziyaretinde, Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili ayrıntıları ABD senatolarına brifing verdiğini iddia etti. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı sorulan bir soruya ceavp verdi. Hakan Fidan'ın Kanada'ya yaptığı ziyaretten haberdar olduğu ama Kaşıkçı cinayeti ile ilgili ABD senatolarına brifing verdiği konusunda bir haberinin olmadığını açıkladı. 

Özkoç ayrıca Hakan Fidan hakkında 15 Temmuz ve Hatay bombalı saldırısını konusunda da eleştirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Temmuz Darbe girişimi hakkında ilk bilgiyi MİT Başkanı Hakan Fidan yerine eniştesinden aldığı, ayrıca Hatay'da meydana gelen bombalı saldırıda Hakan Fidan'ın yeterli önleyici bir bilgiye sahip olmadığını vurgulayarak Hakan Fidan'ın istifasını istedi. Hakan Fidan'ın istifa etmesi gerektiğini savunan Engin Özkoç ayrıca, Hakan Fidan'a bu konularda yol açan, izin veren kişilerinde istifa etmesi gerektiğini savundu. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE