CHP'li Sarıbal'dan Komisyonculuk Uyarısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal yaptığı açıklamalarında komisyonculuğun kaldırılması hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 17.10.2018, 15:03
CHP'li Sarıbal'dan Komisyonculuk Uyarısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal çiftçinin üretimi hakkında yaptığı açıklamalarında çiftçinin örgütlü olmasını sağlayıp, kooperatif ve birlik üzerinden üretimi yönlendirilmezse, desteklemeler artmazsa, komisyonculuk da kaldırılırsa , tek tek her üreticinin başına jandarma da koyulsa ortada üreten bir kişinin bulunmayacağını ifade etti.

CHP'Lİ SARIBAL'IN AÇIKLAMALARI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "hal yasasının uygulamaya koyulacağı ve komisyonculuğun tarihe karışacağı" yönündeki açıklamalarına ilişkin CHP'li Sarıbal çeşitli açıklamalarda bulundu.

Konu hakkında CHP'li Sarıbal açıklamalarında "çiftçinin örgütlü olmasını sağlayıp, kooperatif ve birlik üzerinden üretimi yönlendirmezseniz, desteklemeleri artırmazsanız, komisyonculuğu da kaldırsanız, tek tek her üreticinin başına jandarma da koysanız ortada üreten bir adam bulamayacaksınız. Üretim olmazsa ithalatla bir yere kadar götürürsünüz" ifadelerine yer verdi.

CHP'li Sarıbal açıklamalarında büyük marketler ve karteller yasasını çıkarmadan hiçbir sonuca varılamayacağını ifade ederek bu işten yine çiftçinin zararlı çıkacağını savundu ve bu konuda fikirlerinin sorulmasını talep etti.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)