CHP'li Şener'den dikkat çeken İşsizlik açıklaması: Sayı 8 milyona ulaştı

Türkiye'de son zamanlarda gündemde olan konuların başında gelen işsizlikle ilgili olarak CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener dikkat çeken açıklamalar yaptı. Şener yaptığı açıklamada, "Ülke ekonomisindeki ikinci önemli sorunun işsizlik. Geniş tanımlı işsiz sayısının 8 milyona ulaştı." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 27.11.2019, 20:10
CHP'li Şener'den dikkat çeken İşsizlik açıklaması: Sayı 8 milyona ulaştı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesinin görüşmeleri devam ettiği sırada CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener ekonomiyle ilgili olarak önemli değerlendirmelerde bulundu.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, "enflasyonun son iki yılda adeta patladığını" ve dünyanın en yüksek enflasyon oranına ulaştığını dile getirdi.

İŞSİZLİK SAYISI 8 MİLYONA ULAŞTI

Ülke ekonomisindeki ikinci önemli sorunun işsizlik olduğunu anlatan Şener, geniş tanımlı işsiz sayısının 8 milyona ulaştığını bildirdi.

Şener, GSYH ve kişi başına gelirin son 5 yıldır sürekli azaldığını ve 12 yıl önceki düzeyinin altına indiğini iddia etti.

2020 YILI BÜTÇESİ HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA

2020 yılı bütçesinin bir borç, faiz ödeme ve açık kapatma bütçesi olduğunu iddia eden Şener, "2020 yılı bütçesinde hükümetin 492 milyar lira borç çevirmesi gerekiyor. Böyle bir tablo karşısında bunun başarılı olduğunu söylemek, sorumluluğunu dış güçlere veya soğan depolarına yüklemek doğru değildir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)