CHP'li Vekil Öztunç: 'Sırada Melih Gökçek Dahil 10 Belediye Başkanı Var'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ın istifa etmesinin ardından CHP'li Milletvekili Ali Öztunç'tan çarpıcı açıklamalar geldi.

GÜNDEM 27.09.2017, 09:58 27.09.2017, 15:43
CHP'li Vekil Öztunç: 'Sırada Melih Gökçek Dahil 10 Belediye Başkanı Var'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından, CHP'li Milletvekili Ali Öztunç istifa olaylarının artacağı yönünde açıklama yaptı.

Melih Gökçek İstifa Edecek İddiası

CHP'li Ali Öztunç tarafından öne sürülen açıklamalara göre, istifa olaylarının arttırılacağı ve bu duruma Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'te dahil olmak üzere 10 AK Parti'li Belediye Başkanının görevinden alınacağını iddia etti.

Metal Yorgunluğa Dikkat Çekti

Sözcü'ye açıklamalarda bulunan CHP'li Öztunç şu ifadelere yer verdi;

Açıklamasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti teşkilatlarına yönelik yürütülen 'metal yorgunluk' sözlerini hatırlatarak başladı. CHP'li Öztunç'un ifadelerine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en yakın isim dahil topun ağzında yer alıyor.

Öztunç AK Parti içinde bir kırılma yaşandığını ve Melih Gökçek dahil olmak üzere AK Parti'li 10 Belediye Başkanının istifa etmek için sıralarının geleceğini öne sürdü.

İsimleri Belirtti

CHP'li Ali Öztürk'e göre istifa edecek olan isimler şu şekilde açıklandı;

"10 AKP'li belediye başkanı daha görevden alınacak ya da istifa ettirilecek. Bunlar arasında Melih Gökçek (Ankara),  Mehmet Erkoç (Kahramanmaraş), Recep Altepe (Bursa) ve İbrahim Karaosmanoğlu da (Kocaeli) var."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)