CHP'li Yılmaz'dan Tepki Toplayan ABD Açıklaması!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'dan ABD'nin vize başvurusunu durdurmasına ilişkin bir açıklama geldi ve bu açıklama kamuoyu tarafından tepki topladı.

CHP'li Yılmaz'dan Tepki Toplayan ABD Açıklaması!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'dan ABD'nin vize başvurusunu durdurmasına ilişkin Meclis'te yaptığı açıklama kamuoyunun tepkisine yol açtı.

Merkel'in Açıklamasını Destekledi!

CHP'li Öztürk Yılmaz, ABD'nin vize başvurusunu durdurmasına ilişkin şu ifadelere yer verdi:

 "ABD'nin tüm Türkleri cezalandırabilecek vize kararını doğru bulmuyoruz." demesi kamuoyu tarafından tepki topladı. Alman Başbakanı Angela Merkel'in konuya ilişkin "Türkiye'nin geriye kalan yüzde 50'sini cezalandırmamalıyız" söylemine karşılık CHP'li Öztürk'ün yaptığı bu açıklama tepkilerin üzerine çekmesine neden oldu.

Türkiye'yi Hedef Alan Söylemler

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP'li Yılmaz Amerika'nın bu yaptığı vize başvurusunun kaldırılması durumuna Türkiye'yi hedef alan söylemlerde bulundu.

Bu durumun hükümetten kaynaklı olduğunu ifade etti ve Türkiye'yi eleştirdi.

Türkiye'nin yanlış politikası yüzünden bu durumda olunduğunu açıklayan Yılmaz, Hükümetin Ortadoğu politikaları buna sebep oluyor dedi. Türkiye'nin Batı ve NATO ilişkilerini aksatarak Rusya ile yakınlaşma çabalarında olması bu durumun ortaya çıkmasına neden oldu dedi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 10:21
YORUM EKLE