CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Genel Af Ve Ceza İndirimi Hakkında Flaş Açıklama: Adalet Reformunu Getirin Meclis'ten Geçirelim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir'de CHP'nin il başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu. Genel af ve ceza indirimi konusunda da açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, adalet reformunun meclisten geçirilmesi hakkında tepkide bulundu. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamasında; "Adalet reformunu getirin Meclis'ten geçirelim" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 17.08.2019, 12:28 17.08.2019, 12:55
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Genel Af Ve Ceza İndirimi Hakkında Flaş Açıklama: Adalet Reformunu Getirin Meclis'ten Geçirelim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu genel af ve ceza indirimi hakkında yeni açıkamada bulundu.

"Meclis açılsın da ondan sonra adalet reformunu yapalım" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu; "masum insanlar hapiste, beyler eğleniyorlar" diyerek hükümeti eleştirdi.

Demokrasinin olmadığı yerde adaletin olmayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu adalet reformununun Meclis'ten geçirilmesi konusunda sert sözler kullandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Şimdi o eksiklikleri görüşme ve bir daha ki seçimlerde tamamlama sürecini hayata geçirmek zorundayız.

Elbetteki demokrasi kültüründen yana toplumu aydınlattık, herkese demokrasinin, adaletin erdemini anlatmaya çalıştık.

Bizim daha alacağımız çok mesafe var. Dün bir yerde yaptığım konuşmada yine adalete vurgu yaptım. Dünya siyaset tarihinin en uzun yürüyüşünü birlikte gerçekleştirdik.

Bir devlet için bir ülke için adaletin ne kadar değerli olduğunu anlatmaya çalıştık. Demokrasinin olmadığı yerde adalet, adaletin olmadığı yerde demokrasi olmaz.

Bugün suçsuz olduklarına dair Cumhuriyet Başsavcılığının kararına rağmen hâlâ bazı gazeteciler hapisteyse adalet sorunu var demektir.

Masum insanlar hapiste, beyler eğleniyorlar. Meclis açılsın da ondan sonra adalet reformunu yapalım. Neden Meclis’i bekliyoruz!

Masum insanların hapiste ne işi var. Bu düşünceyle yola çıkarsanız adalete olan güven biter.

Yukarıdakinin avukatı var ne düşünüyor sorayım derse bir hâkim, o ülkede adalet bitmiştir. Hepimizin yapması gereken büyük görevler var.

Bedeli ne olursa olsun adaleti sağlamak hepimizin ortak görevidir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını adalet ortamında ararsınız."

HUKUK FAKÜLTESİ VE YSK KARARI

"Yargının çöktüğünü gösteren en büyük karar YSK’nın kararıydı. Bütün dünya var olan sistemle dalga geçiyor. Nasıl bir yargıçtır, nasıl bir anlayıştır, nasıl bir hukuk fakültesidir.

Kendi görüşünü makamı için satan bir kişiye yargıç denmez. Özgür iradesiyle karar alacak.

Halkın iradenizi atıyor, vicdanınızı bir köşeye koyuyor, okuduğunuz bütün kitapları bir kenara atıyorsunuz bir kişinin dediklerini yapıyorsunuz.

Sonra halktan şamar yiyorsunuz. Toplumun vicdanını kanattılar, ahlak kavramını yozlaştırdılar. İl başkanları olarak hepinizin bu konuda ciddi bir sorumluluğu var."

İŞSİZLİK VE İKTİDAR

"Türkiye'nin hiçbir sorununu çözmemiştir; var olan sorunlara yenisini eklemiştir. İşsizlik. Devasa bir sorun olarak karşımızda işsizlik duruyor.

17 yıl yöneteceksiniz, dünyanın parasını harcayacak, ne varsa satıp savunacaksınız ve Türkiye'nin hiçbir sorununu çözemeyeceksiniz.

Bu gerçekleri AK Partili vatandaşlarımıza anlatmak zorundasınız. Çözümü de anlatacağız. Nasıl çözüleceğini anlatacağız.

Hiçbir endişeniz olmasın, yurt içinde yurt dışında, Türkiye'nin CHP'nin bakış açısından çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur.

CHP Türkiye’nin bütün sorunlarını çözebilir. Bu güveni vereceğiz. Elin oğlu çözüyor da biz mi çözemeyeceğiz.

Hayır efendim hem dünyayı biliyoruz, hem Türkiye’nin bütün gerçeklerini, tarihini biliyoruz.

Osmanlı'nın son dönemlerinde yaşanan trajedi 21. yüzyılda yeniden yaşanıyor."

Yorumlar (13)
Af af 1 ay önce
TBMM de bulunan Tüm parti ler istiyor fakat bir türlü çıkmıyor bu nasıl çelişki...
Mahkum 1 ay önce
Sayın başkanım adalet reformunun peşini bırakmayın umutlarımızı boşa çıkarmayın
Mahkum eşi 1 ay önce
Af dediniz millettu umutlandirdiniz yeter artik ciksin en azindan hak edenler cıkarılsın
Mahkum eşi 1 ay önce
Af dediniz bayramdan önce çıkacak dediniz hani verdiğiniz sözler oy toplayana kadar demi çıksın artık af
Mehmet 1 ay önce
Herkes af istiyor çıkaran yok ne iş meclis üstüne düşen görevi yerine getirmeli af istiyoruz
Meryem 1 ay önce
Yaslilara hastalara ivedi şekilde af af af istiyoruz
Beyza 1 ay önce
Sadece bu halki oyalayin hersey secim olana kadar secim bitince herkez bildigini okuyor kimse verdigi sozleri tutmuyor evet bu dunyada adalet yok bunu biliyoruz ama o kadar mazlumun ahi varki uzerinizde rabbimin adaleti suphesiz yerini bulucak
Mahkum esi 1 ay önce
Sadece bu halki oyalayin hersey secim olana kadar secim bitince herkez bildigini okuyor kimse verdigi sozleri tutmuyor evet bu dunyada adalet yok bunu biliyoruz ama o kadar mazlumun ahi varki uzerinizde rabbimin adaleti suphesiz yerini bulucak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın