CHP Lideri Kılıçadaroğlu: CHP'liler Kul Hakkı Yemez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalarında kendilerini çok eleştirdiklerini ancak CHP'lilerin kul hakkı yemeyeceğini ifade etti.

GÜNDEM 14.03.2019, 17:55 Batuhan
CHP Lideri Kılıçadaroğlu: CHP'liler Kul Hakkı Yemez

Kılıçdaroğlu, Adıyaman'ın Besni ilçesinde pazar yerinde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Besni'nin kararını verdiğini ve CHP Belediye Başkan Adayı Vakkas Açar'ın etrafında birleştiğini öne sürdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu burada bir açıklama yaptı ve açıklamasında CHP'lilerin kul hakkı yemeyeceğini vurguladı.

Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bizden belediye başkanlığını yapacak herkes, hesabını halka verecek, kul hakkı yemeyecek." diyen Kılıçdaroğlu, "Bizi çok eleştiriyorlar, 'şunu yaptı, bunu yaptı' diye ama CHP'liler kul hakkı yemez, komşusu açken kendisi tok yatmaz. Bunu herkes böyle bilsin."

"Hiçbir ayrım yapılmayacak. Herkese eşit olacağız. Tek bir şart hariç, eğer bir mahalle kötü durumdaysa ona pozitif ayrımcılık yapılacak. Her yerde olan hizmet, o mahallede de olacak. Asgari ücret 2 bin 200 olsun, herkes kör topal da olsa rahat etsin dedik ama yapmadılar. Bizim belediyelerimizde 2 bin 200 lira yaptık. 1 Nisan'dan itibaren Besni Belediyesinde çalışan herkesin maaşı net 2 bin 200 lira olacak. Dolayısıyla asgari ücretli 2 bin 20 lira alırken, 1 Nisan'dan itibaren 2 bin 200 lira olacak. Biz kimsenin işi, aşıyla uğraşmayız. Her evde huzur, bereket, iş ve aş olsun isteriz."

Yorumlar (0)