CHP Lideri Kılıçadaroğlu'ndan EYT Açıklaması: Suriyelilere 35 Milyar Dolar Veriyorsun, Emekliye Ver

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında "Suriyelilere 35 milyar dolar veriyorsun, emekliye ver" ifadelerine yer verildi.

GÜNDEM 22.10.2018, 16:04 Batuhan
CHP Lideri Kılıçadaroğlu'ndan EYT Açıklaması: Suriyelilere 35 Milyar Dolar Veriyorsun, Emekliye Ver

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın koordinatörlüğünde CHP Emek Bürolarınca bir otelde düzenlenen "Sosyal Güvenlik Sistemi ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Çalıştayı"nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu bir konuşma yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarına değindi.

EYT AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında 750 milyar TL yükün çekilemeyeceğine ilişkin açıklamaları hatırlatarak "Suriyelilere 35 milyar dolar veriyorsun, emekliye ver. Bunu söyleyince de 'Efendim sen ırkçılık yapıyorsun.'" dedi.

Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında kendi insanının haklarını koruduğunu, bu ülkede yaşayan vatandaşın hakkını hukukunu koruduğunu ifade ederek şu ifadeleri kullandı:

"Her türlü israfı yapacaksın, efendim 'çift maaş alacaklarmış.', sen de çift maaş alıyorsun. Sen çift maaş alırken iyi de sokaktaki vatandaş alırken mi kötü oluyor? Ayrıca aile yardımları sigortası olmasına rağmen, erken emeklilik Finlandiya ve Almanya'da var. Kişi isterse, belli bir yaşta, normal yasanın öngördüğü süreyi beklemeden erken emekli olabiliyor. Bütün bunlar akılcı politikalarla yapılır. Hesap kitap işleriyle, aktüeryal dengeleri sağlanarak yapılır."

Adalete dayanan bir siyaset yaptıklarını ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendi içinde barışık bir toplum yaratmak için mücadele ettiklerini bundan dolayı da Emeklilikte Yaşa Takılanların sorununu gördüklerini sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirtti.

KAMUPERSONELİ.NET 

Yorumlar (3)
HÜSEYINKARAKAYA 10 ay önce
ERKEN EMEKLİ YUKGETIRIR 50 YASINDAYIM HALAN BEKLIYORUM .2.5 SENEDE MILLET VEKILI EMEKLI OLUYOR ONLAR KAC DANISMAN VAR ONLAR TURKKIYEYE NE GETIRIR ONU KONUSUN
EYT Maduru 10 ay önce
konuş kemalim
metin 10 ay önce
her zaman 2 ci̇ sinif vatandaş olduk ülkeni̇n has sahi̇bi̇yken madem öyle 45-50 yaşinda al kamuya çalişalim özel sektör almiyor kamuya 35 yaş siniri koyuyorsun sonra emekli̇li̇k yok di̇yorsun yaziklar olsun