CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Anayasa Mahkemesine Başvurmayacağız

Cumhyuriyet Hak Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Anayasa değişikliği referandumu kararıyla ilgili çeşitli açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, konu ile ilgili olarak "Anayasa Mahkemesine başvurmayacağız" dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Anayasa Mahkemesine Başvurmayacağız

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM  Grup toplantısında çeşitli açıklamalarda bulundu. 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamasında "Bütün vatandaşlarımızdan tek bir şey istiyorum, Nisan'ın 16'sında yapılacak referandum, bir parti seçimi değil, bir demokrasi seçimi. Demokrasiden yana mı tavır takınacağız, otoriter yönetimden yana mı tavır takınacağız? O nedenle bütün vatandaşlarımdan istirham ediyorum, sandığa giderken düşünün." diyerek sözlerine başladı.

AYM'YE BAŞVURMAYACAĞIZ

Ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa değişikliği referandumu hakkında da çeşitli açıklamalar yaptı. Kılıçdarıoğlu, referandum kararıyla ilgili, kararın sandıkta verileceğini belirtti. Kılıçdaroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"16 Nisan'a kadar önümüzdeki 60 günü milletin hakemliğine emanet edeceğiz. Söz konusu olan milletin egemenliğiyse bu konuda asıl Yüce Divan halkın divanıdır, milletin divanıdır. İşte bunun için Anayasa Mahkemesine başvurmayacağız."

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE