CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Asıl Mağdur Biziz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu referandum kampanyaları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Asıl Mağdur Biziz

TBMM CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, toplumun, medyanın büyük baskı altında tutulduğunu savundu. Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında Anayasa değişikliği referandumu konusuna da değindi.

"DEVLETİN FORSUYLA EVET KAMPANYASI YAPIYORLAR"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iktidar sahiplerinin devletin imkanlarıyla halk oylamasına yönelik "Evet" kampanyası yürüttüklerini savundu. Kılıçdaroğlu konu iğle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;

"Devletin uçağıyla, forsuyla, arabasıyla, makam arabasıyla evet propagandası yapıyorlar. Bir de dönüp, 'Biz mağduruz' diyorlar. Asıl mağdur biziz. Siz bizim paramızla bizim aleyhimize propaganda yapıyorsunuz."

"Devletin uçağıyla gidiyorlar, açıkça suç işliyorlar, kanunu bir tarafa bırakıyorlar, çıkardıkları kanuna uymuyorlar ve propaganda yapıyorlar. Bir de diyorlar ki 'Biz mağduruz'. Allah aşkına, kim mağdur? Emin olun, inanarak söylüyorum, referandumda 'Evet' oyu çıkmasını en çok bu Avrupalılar istiyor. Niye böyle bir krize imkan veriyorlar? Gazetelerinde manşet atıyorlar, 'Hayır oyu kullanın' diye. Ne demektir bu? 'Evet oyu kullanın' demektir."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE