CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Bizim Cumhuriyetimiz Sokakta Kurulmadı !

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Anayasa değişikliğine ilişkin yaptığı açıklamasında "Bizim Cumhuriyetimiz sokakta kurulmadı" dedi.

GÜNDEM 20.03.2017, 17:00
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Bizim Cumhuriyetimiz Sokakta Kurulmadı !

Kılıçdaroğlu Ordu'da TESK Otel'de iş adamları ile bir araya gelerek çeşitli açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Demokrasi mi, tek adam rejimi mi? Buna karar vereceğiz. Demokrasi diyorsak 'Benim gibi düşünmeyen insanların da düşünme hakkı vardır, onların da görüşlerini açıklama hakkı vardır' deniyorsa bu demokrasidir." dedi. Kılıçdaroğlu'nun Anayasa değişikliğine ilişkin yaptığı açıklaması şöyle oldu;

"BİZİM CUMHURİYETİMİZ SOKAKTA KURULMADI"

"1924 Anayasası görüşülürken Mustafa Kemal Atatürk'e Meclise fesih yetkisi verilmemiştir. Şimdi veriyoruz bir kişiye. Niye veriyoruz. Hani milli irade vardı. Milli irade nerede tecelli ediyor, Türkiye Büyük Millet Meclisinde. Şu soruyu bana da sorabilirsiniz. Hayır çıkarsa ne olur, evet çıkarsa ne olur. Evet çıkarsa şu olur: Türkiye sonu belirsiz bir maceranın içerisine girer. Nasıl? Libya'daki gibi. Tek adam vardı. Romanya'daki gibi, Çavuşesku vardı. Suriye'deki gibi, Esad vardı. Saddam, Irak'taki gibi. Bu ülkelerin tamamı bölündü. Türkiye büyük bir riskle karşı karşıya kalır. Karadeniz'in milliyetçiliğini, vatanseverliğini ve bayrağa bağlılığını da biliyorum. Ama Karadenizli oturup düşünmek zorundadır. Yurtseverlik, vatanseverlik zamanı gelmiştir. Bizim cumhuriyetimiz sokakta kurulmadı. Bizim cumhuriyetimizi birileri bize ikram etmedi. Niye rejimi değiştiriyoruz. 141 yıllık parlamenter geleneğimiz var." 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)