CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tazminat Ödeyecek ! İşte Tazminat Tutarı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve yakınlarının yurt dışına para transfer ettiklerini iddia etmişti. Bunun ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik tazminat davası açılmıştı. Söz konusu dava sonuçlandı. CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu tazminat ödeyecek. Peki ne kadar? Haberimizde..

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tazminat Ödeyecek ! İşte Tazminat Tutarı

Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, davacılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınları adına avukat Ferah Yıldız ile davalı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve yakınlarının yurt dışına para transfer ettiklerini iddia etmesi üzerine tazminat davası açılmıştı. 

Mahkeme hakimi tarafından dava karara bağlandı. Hakim davalının davacılar hakkında iddialarının tamamen gerçek dışı olduğu ve yurt dışına herhangi bir para gönderilmediğinin sabit olduğunun anlaşıldığını belirtti ve açılan davanın kısmen kabulüne karar verdi.

TOPLAM 197 BİN TL TAZMİNAT

Konu ile ilgili olarak mahkeme 110 bin TL manevi tazminatın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, 15 bin TL manevi tazminatın Ahmet Burak Erdoğan'a, 17 bin TL manevi tazminatın Ziya İlgen'e, 25 bin TL manevi tazminatın Mustafa Erdoğan'a, 20 bin TL manevi tazminatın Osman Ketenci'ye ve 10 bin TL manevi tazminatın da Mustafa Gündoğan'a ödenmesine karar verdi. Ayrıca mahkemenin kararına göre 28 Kasım 2017 tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte davalı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ödeme yapacak.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE