CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Flaş Paylaşım: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hesap Sorulsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'un yıldönümünde sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımda Savcılara seslenerek Cumhurbaşkanı Erdoğan da olsa sorulması gerektiğini ifade etti.

GÜNDEM 16.07.2019, 07:30 16.07.2019, 07:46
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Flaş Paylaşım: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hesap Sorulsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıldönümünde bir paylaşım yaparak yürekli bir savcı aradığını ifade etti.

Kemal Kılıçdaoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan da olsa çağıracağını ve 'Ne istediler?' ve 'Siz ne verdiniz?' şeklinde sorular sorması gerektiğini belirtti. CHP Lideri Kılıçdaroğlu bunlar olduğund FETÖ'nün siyasi ayağının da çözümlenmiş olacağını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarını CHP'nin resmi sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları ise şöyle oldu:

Recep Tayyip Erdoğan FETÖ ile yapılan işbirliğinin itirafı niteliğindeki "Ne istediniz de vermedik" sözü kumpas döneminin karakterinin en doğru şekilde betimlemesi bakımdan tarihseldir. İşte kilit cümle budur: "Ne istediniz de vermedik."

Ben yürekli bir savcı arıyorum, halen ülkemizde yürekli savcılar bulunduğuna inanıyorum, inanmak istiyorum cumhurbaşkanı dahi olsa Erdoğan'ı çağıracaklar soracak "Ne istediler ve siz ne verdiniz." İşte o gün FETÖ'nün siyasi ayağı çözümlenmiş olacaktır. İşte o gün bu kanlı darbe girişimi aydınlığa kavuşmuş olacaktır. İşte o gün 20 Temmuz sivil darbe sürecine sokulan Türkiye'nin hukuk düzeni darbe hukukundan arınma yolunda en büyük adımı atmış olacaktır.

Ve o gün gerçekten de cumhuriyetimizi demokrasimizle taçlandırmak konusunda çok büyük bir yol kat etmiş olacağız ve o gün cumhuriyeti kuranların vasiyetini yerine getirmiş olacağız.

Yorumlar (15)
M.kemal 1 ay önce
Bi s*ktir git amk
CCC 1 ay önce
Bundan kim hesap soracak.
M mustafa 1 ay önce
Türkiye de en önemlisi fetonun mecliste siyasi ayakları çıkarılmalıdır halk gerçekleri bilmelidir mecliste sabahlara kadar fetonun olimpiyatlarini duzenleyenler halen yönetici konumdalar bu devlet kolay kurulmadi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti Savcıları nerede
Acivan76 1 ay önce
Rte iti ite kırdırdı akabindede fetöcü itlerden devleti temizledi bu kaypakogluda 17/25 aralık ve sonrasında fetöcülere hep destek oldu kaset başkanlıgının diyetini ödedi
DDD 1 ay önce
Bu adam mal lan, chp tarihindeki en büyük rezillik bu adam ve arkasından gidenler.
Allahın kulu 1 ay önce
Rahmetli Adnan mendereside size soralım chp ve kemal kılınçtar
Eddooo 1 ay önce
Len adamın karşısına geçince ezilip büzülüyon kendi binana geçince ahkam kesiyon bir git işine şikayetçi ispiyoncu
Gulay ..... 1 ay önce
https://youtu.be/PNg-mQ0eu8E

Adres belli ...kolaysa hadi bunlara da (Linktekilere) sorun...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın