CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Yargı Paketi Hakkında Açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yargı paketi hakkında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu konu hakkında yaptığı açıklamalarında görüşlerini düzenleme Türkiye Büyük Millet Meclisine geldiğinde söyleyeceklerini belirtti.

GÜNDEM 20.09.2019, 17:45
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Yargı Paketi Hakkında Açıklama

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Türkiye'nin Geleceği İçin Lider Ziyaretleri" kapsamında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu parti genel merkezinde ziyaret etti. Karamollaoğlu'nu partiye gelişinde Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak karşıladı. Ziyaret sonrasında Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu basın mensuplarına açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yargı paketinin içeriği ile ilgili bir soru üzerine çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu açıklamalarında Parlamentoya gelecek olan değişiklikleri görmeden yorum yapmanın sağlıklı olacağını düşünmediğini belirtti.

YARGI PAKETİ AÇIKLAMASI

Kemal Kılıçdaroğlu konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Parlamentoya gelecek olan değişiklikleri görmeden yorum yapmanın sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Adalet Bakanlığı bir hazırlık yapıyor zaten. Değişik seferlerler ifade edildi. Gelir Parlamentoya biz o çerçevede kendi görüşümüzü ifade ederiz.

Bir FETÖ borsası olduğunu önce biz dile getirmedik. AK Parti içinden farklı arkadaşlar, Türkiye'de bir FETÖ borsasının kurulduğunu, parası olanların dışarıya çıktığını, parası olmayan garibanların da içerde kaldığını defalarca ifade ettiler. Hatta bu konuda bir de cinayetin işlendiğini biliyoruz. İzmir'de bir kişi öldürüldü ama bu olayda büyük ölçüde kapatıldı, üstü örtüldü gibi görünüyor.

"ADALET HERKES İÇİN EŞİT DAVRANMAYI DA ZORUNLU KILIYOR"

Bizim düşüncemiz şu, adalet herkes için eşit davranmayı da zorunlu kılıyor. Siz adaleti keyfi olarak 'Ali için şöyle Veli için böyle uygulansın' diyemezsiniz. Fettah Tamince güçlü bir insan, tuttuğu avukatlar Sayın Erdoğan'ın avukatları. Oradaki ilişkilerin çok iyi irdelenmesi lazım. Bu dava hangi gerekçe ile açılmadı, kim açmadı? Hangi savcı, hangi hakim bu olaylarda şu veya bu şekillerde taraf oldular. Bütün bu ayrıntıların kamuoyuna açıklanması lazım. Kim açıklayacak, elbetteki şikayeti dikkate alıp tekrar dava açılmasını öngören Adalet Bakanlığının bu konuda daha doyurucu bir açıklama yapması lazım."

Yorumlar (0)