CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Öğretmenler İçin Meslek Kanunu Çıkaracağız

Cumhuriyet Halk Partisi'nin "Adalet ve Cesaret" temalı 36. Olağan Kurultayında kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burada bir konuşma gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği konuşmasında ileriye dönük vaatlerini anlatan CHP Lideri Kılıçdaroğlu öğretmenlere özel meslek kanunu çıkaracaklarını bildirdi. Detaylar haberimizde...

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Öğretmenler İçin Meslek Kanunu Çıkaracağız

Cumhuriyet Halk Partisi 36. olağan Kongresi Ankara'da gerçekleştiriliyor. "Adalet ve Cesaret" temasıyla düzenlenen kongre kapsamında CHP'nin genel başkan adayları konuşmalar gerçekleştiriyorlar. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da gerçekleştirilen kongre kapsamında bir konuşma yaptı. Yapmış olduğu konuşmasında gündeme dair konulara ve geleceğe dair yapılacak icraatlara yönelik değerlendirmelerde bulundu. 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmasında geleceğe dönük planlara ilişkin açıklamalarında öğretmenleri ilgilendiren bir plandan bahsetti. CHP Lideri Kılıçdaroğlu seçilmeleri durumunda öğretmenlere özel meslek kanunu çıkaracaklarını dile getirdi. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN EĞİTİM SİSTEMİNE ELEŞTİRİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında, eğitim konusuna dikkat çekerek eğitimin milli olması gerektiğini vurguladı. Eğitimin herhangi bir partiye militan yetiştirmek amacıyla yapılamayacağını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, eğitimin amacının çağdaş uygarlığın yakalanması olduğunu vurguladı.

Konuşmasında mevcut eğitim sistemini de eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hükümetin eğitim politikasının olmadığını iddia etti. 

Ailelerin çocuklarının yurt dışında eğitim almalarını istediğini öne süren CHP Lideri Kılıçdaroğlu konuya dair şu açıklamalarda bulundu. ''Bırakın eğitimde bir stratejiyi, her bakana göre değişen bir politika karşımıza çıktı. Bu hükümetin eğitim politikası yok. Bunu herkes biliyor. Kendi çocuklarını denek olarak kullanan tek ülke Türkiye'dir. Bugün her 100 aileden 80'i çocuğunun yurtdışında eğitim almasını istiyor. Bu da Türkiye'nin eğitimde iflas noktasına taşındığını gösteren en önemli verilerden biridir.''

''ÖĞRETMENLER MESLEK KANUNU ÇIKARACAĞIZ''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eğitim konusuna dair açıklamalarda bulunduğu konuşmasında, eğitim sisteminden öğrencilerin ve ailelerin memnun olmadıklarını söyleyerek seçilmeleri halinde öğretmenleri toplumun en saygın bireyleri haline getireceklerini ifade etti.

''Bugün eğitim sisteminden ne aileler ne de öğrenciler memnun değil. Biz ne yapacağız? Bütün öğretmenleri toplumun en saygın kişileri haline getireceğiz.''

Öğretmenlerin toplumun en saygın bireyleri olması açısından bir kanun çıkartacaklarını bildiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bu kanunun devlet memurları kanunundan ayrı bir kanun olacağını vurguladı. 

 ''Öğretmenler meslek kanunu' çıkaracağız. Devlet memurları kanunundan ayrı tutacağız. Onlar aynı zamanda gelecek kaygısı taşımayacak. En düşük öğretmen aylığı açlık sınırının üstünde olacak. Şu anda Türk-İş'in belirlemesine göre açlık sınırı 5 bin 238 TL. Dolayısıyla en düşük öğretmen aylığı bunun üzerinde olacak.''

'24 KASIM'DA BİR MAAŞ İKRAMİYE VERECEĞİZ'

Konuşmasında ayrıca çıkarılacak kanun kapsamında öğretmenlere her 24 Kasında bir maaş ikramiye verileceğini ifade ederek ''Her öğretmene 24 Kasım'da birer maaş ikramiye vereceğiz.'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eğitime dair konuşmasının sın kısmında ayrıca taşımalı eğitim sistemine son verileceğini ve iş garantili eğitim sistemine önem verileceğini söyledi. 

''Taşımalı eğitime kesinlikle son vereceğiz. Nerede bir öğretmen öğrenci varsa orada onları yan yana getireceğiz. İş garantili eğitime önem vereceğiz. Okulundan mezun olduğu gün işi hazır olacak. İşsizler ordusu değil çalışanlar ordusu yaratacağız. Bizim kuşağımızda ailesinin görüşü ne olursa olsun geleceği olacaktır. Onlar güzel Türkiye'nin, onurlu Türkiye'nin askerleri olacaktır.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 21:25
YORUM EKLE