CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Telekomun Satışıyla İlgili Suç Duyurusunda Bulunacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yönetim Sistemine dair açıklamalarda bulundu. Telekom'un satış sürecine de değinen Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını haberimizde aktarıyoruz.

GÜNDEM 09.09.2018, 14:56 09.09.2018, 15:45
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Telekomun Satışıyla İlgili Suç Duyurusunda Bulunacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin kuruluş Yıldönümü programına katıldı. 

Kemal Kılıçdaroğluı katıldığı program kapsamında kürsüye çıktı ve gündemin merak edilen konuları hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Özellikle hükümete ve Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemine dair değerlendirmelerde bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

CHP LİDERİ KILIÇDAOĞLU'NDAN TEK ADAM REJİMİ ELEŞTİRİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu açıklamalarında Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemine dair eleştirilerde bulundu. Bu konuda hanedanlığa giden bir yönetim olduğu ifadesini kullanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu konuya dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Bu konuda yapmış olduğu açıklamasında ayrıca Telekom'un özelleştirilmesine değinen CHP Lideri Kılıçdaroğlu bu konuda suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Konuşması

“Dördüncü devrime hazırlanmaktayız. Çağdaş demokrasiyi savunuyorsak güçler ayrılığı ilkesini Türkiye’ye getirmek zorundayız. Baskı kuran, terör estiren değil, halkın isteğini yerine getiren bir devlet yönetimini getirmeliyiz. Yargı bağımsızlığını sağlamalıyız. Yargı önünde herkes eşittir. Hukuk sistemimizi darbe hukukundan ayıracağız. Biz demokrasiyi 81 milyon için savunuyoruz. Yeni kurulan bir partiye 15 milletvekili verdik, demokrasi için.

10 yılda geldiğimiz nokta; süratle hanedanlığa yönelen bir devlet yönetimi var. Türkiye’de 20 Temmuz’da bir sivil darbe yapıldı. OHAL İlan edildi. Yurtdışına aile boyu çıkışı yasaklananlar, gazeteciler hapishanelere dolduruldu. Bir kişi, darbe girişimini Allah’ın lütfu olarak niteliyorsa, ondan haberdar olduğunu gösterir.

Bedeli ne olursa olsun bu mücadeleyi vermek zorundayız. Sistem mistem hepsi hikaye tek adam rejimindeyiz. Bakın tek adam rejiminin 6 temel özelliği var; Bu rejimde tek adam her şeye hakimdir. Tek adama kendini devlet de benim, millet de benim diye ortaya çıkar. Hiçbir mahkeme tek adamın fikrini almadan karar veremez. Karar bir yerden alınır, mahkeme onu yerine getirir. Tek adam vatandaştan topladığı verginin hesabını vermez. Bir şey yapacaksa onu da lütuf olarak sunar. Bu yurttaş kimliğinin yok edilmesi anlamına gelir. Medya halkın gözü, kulağı ve sesi olmalıdır. Medya tek adam rejiminde, tek adamın sesi, kulağı ve gözü olmaktadır. Tek adam rejiminde, eğer ülkeyi uçurumun kenarına getirirse bir dış düşman arar ve bütün suçu ona yükler.

Tek adam rejimini yok etmeliyiz. Biz bu mücadeleyi Kuvai Milliye ruhuyla yapacağız. Cumhuriyet’i demokrasi ile taçlandırdığımızda CHP görevini yerine getirmiş olacak.

16 yılda vatandaştan katrilyonlarca vergi topladılar, yetmedi. Devletin kurdukları fabrikaları sattılar. Telekom’u sattılar bununla ilgili bir suç duyurusunda bulunacağız. Devleti milyonlarca lira borca soktalur bir de gittiler dışarıdan milyonlarca lira  borç aldılar. Türkiye bu bataktan nasıl çıkar? Bunu da ortaya koyacağız. Bunu da 13 madde ile ortaya koyduk.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)