CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve Ailesinin Mal Varlığı Hakkında Soru Önergesi Verildi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kendisinini, eşinin ve yakınları hakkında meclise malvarlığına ilişkin önerge verdi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, mecliste gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 12.12.2017, 14:16
CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve Ailesinin Mal Varlığı Hakkında Soru Önergesi Verildi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eşi ve yakınları hakkında malvarlığına ilişkin önerge verdi. Kılıçdaroğlu söz konusu önergede, temiz siyaset yapanların hesap vermekten hiçbir zaman korkmayacaklarını, dürüst olduklarını her fırsata topluma ispatlamaktan kaçınmadığını ve halka hesap vermeyi siyasi ve kişisel bir sorumluluk olarak kabul ettiklerini belirtti.

Hesap Vermekten Hiçbir Zaman Korkmazlar

CHP Lideri Kılıçdaroğlu tarafından verilen malvarlığı önergesine ilişkin verilen dilekçede; "En yaygın ve yalın haliyle kamu gücünün siyasetçiler ve kamu görevlilerince özel çıkarlar için kötüye kullanılması şeklinde tanımlanan yolsuzluklar toplumun devlete ve adalete olan güvenini temelden sarsmaktadır. Güçlü ve sağlıklı işleyen bir demokratik sistem kurulabilmesi için siyasetçi ve bürokratların devlet kurumları ve kamusal varlıkların yönetiminde saydamlık ve hesap verebilirlik ilkelerine uymaları, mal varlıklarındaki değişiklikleri kamuoyu ile paylaşmaları yolsuzlukların önlenmesi açısından önemlidir. 

Yolsuzlukların önlenebilmesi adalet, eşitlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine dayalı bir yönetim anlayışının başta siyasi parti genel başkanları olmak üzere tüm siyasetçiler ve üst düzey kamu yöneticileri tarafından benimsenmiş olmasına bağlıdır. Temiz siyaset yapanlar hesap vermekten hiçbir zaman korkmazlar, dürüst olduklarını her fırsatta topluma ispatlamaktan kaçınmazlar ve halka hesap vermeyi siyasi ve kişisel bir sorumluluk olarak kabul ederler" ifadelerine yer verildi.

‘Beş Kuruş Bulursanız Özür Dilerim’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te gerçekleştirilen bütçe görüşmeleri esnasında yapmış olduğu açıklamasında CHP milletvekillerine seslenerek; benim ailem, çocuklarım, torunum, damadım, hatta ve hatta dünürlerim, hepsi için araştırma önergesi verin ve hepsi araştırılsın" ifadelerine yer verdi. Hiçbir tereddüdünün olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, beş kuruş bulursanız bu kürsüde özür dileyeceğini dile getirdi.

Benim Gösterdiğim Cesareti Siz Gösterebilir Misiniz?

Kılıçdaroğlu konuşmasında, 'benim gösterdiğim cesareti siz gösterebilir misiniz?' sözlerini kullanarak Ankara'daki beylere seslendiğini dile getirdi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)