CHP Milletvekili Böke'den Çarpıcı PYD Açıklaması

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke bir televizyon programına katılarak gündeme ilişkin konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yapmış olduğu değerlendirmeleri kapsamında PYD hakkında da açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Selin Sayek Böke konuya ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

CHP Milletvekili Böke'den Çarpıcı PYD Açıklaması

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, katıldığı bir televizyon programında gündeme ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ BÖKE'DEN ÇARPICI PYD AÇIKLAMASI

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Habertürk TV'de Kübra Par'ın programına katıldı. Katıldığı program kapsamında önemli gündem konularına ilişkin görüşlerini aktaran CHP İzmir Milletvekili Böke dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Katıldığı program kapsamında kendisine yöneltilen "Suriye'de PYD yapılanmasını terör örgütü olarak mı yoksa Kürtlerin temsilcisi olarak mı görüyorsunuz" sorusuna çarpıcı açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, terör örgütü PKK'nın, Suriye'deki uzantısı olan PYD'ye terör örgütü diyemeyeceklerini ifade etti. 

PYD'te terör örgütü denmesi için yeterli istihbari bilgiye sahip olmadığını aktaran CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke konuya ilişkin şu sözleri söyledi. "Ne ben ne arkadaşlarım bir yapının terör örgütü olup olmadığına dair bir değerlendirme yapacak istihbari bilgiye ve kurumsal yapıya sahip değiliz"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE