CHP Milletvekili İnce: Bahçeli, Erdoğan Doğru Söylüyor Olamaz mı?

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, hafta sonu düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kongresinin ardından gerçekleştirilen kongre ve yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yarışın daha bitmediğini ifade eden CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin açıklamalarının satır başlarını sizlere aktarıyoruz.

CHP Milletvekili İnce: Bahçeli, Erdoğan Doğru Söylüyor Olamaz mı?

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce bir televizyon programına katılarak geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kongresini değerlendirdi. Değerlendirmelerinde genel başkanlık için yarıştığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu ile de açıklamalarda bulunan Muharrem İnce bazı eleştirilerde bulundu. 

CHP'YE DEMOKRASİ İSTEMEYECEK MİYİZ?

Katıldığı televizyon programındaki konuşmasında, gerçekleştirilen kurultaya ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'na sert eleştirilerde bulunan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce kimseye hakkını yedirmeyeceğini vurguladı. CHP'ye demokrasi istediğini belirten Muharrem İnce konuya dair şu açıklamalarda bulundu. 

“Türkiye’de demokrasi istiyoruz biz. CHP’de demokrasi istemeyecek miyiz? Nasıl bir Türkiye istiyorsak öyle bir CHP istiyoruz. Ben kimseye hakkımı yedirmem. AKP’ye de yedirmem CHP’ye de yedirmem. AKP’ye karşı mücadele ederken ne güzel hakkımızı savunuyorsun CHP’ye karşı mücadele ederken işleri karıştırıyorsun. Böyle bir şey yok. Biz kendimizi MHP’ye AKP’ye göre mi tanımlayacağız, yoksa çağdaş partilere göre mi? Geçmişimize göre bakarsak Avrupa’daki çağdaş partilere bakarsak biz sınıfta kaldık”

'PARTİYİ MUTLU BİR AZINLIK ELE GEÇİRDİ'

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP'den maaş alan kişilere örnek vererek partinin mutlu bir azınlık tarafından ele geçirildiğini söyledi. İmza sıkıntısına ilişkin de açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili İnce ben 120 oy alsaydım şüphelerin doğru olurdu ben 447 oy aldım dedi.

"CHP tarihinde böyle bir olay olmuş mu? Partide müdür maaş alıyor partiden. Belediye başkanının danışmanı partiden maaş alıyor. Partiyi mutlu bir azınlık ele geçirdi. Bakırköy'ü Sarıyer'i bunlar aldı mı? Ordu'da ne oluyor haberi yok. 120 imzayı buldu bulamadı tartışması var, ya ben 120 oy alsaydım bu şüpheleriniz doğru olurdu. Senin imza bulup bulamama sıkıntın varmış. Ben 447 oy aldım bu kişinin oy bulamama sıkıntısı varsa bunun nedeni baskıcı yönetimdir."

"BAHÇELİ, ERDOĞAN DOĞRU SÖYLÜYOR OLAMAZ MI?"

CHP'nin Afrin operasyonu ve Kürt halkına olan tavrına yönelikte değerlendirmelerde bulunan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP'nin Kürtlerle bir araya gelmekten korktuğunu ve Alevilerin hakkını savunamadığını iddia etti. 

"CHP'nin ilçe yöneticisi Afrin'de şehit oluyor, birileri bize çıkıp PKK'lı diyebiliyor. CHP Kürtler ile yan yana gelmekten korkuyor, Alevilerin hakkını savunamıyor, elalem ne der diyor. Alevilerin haksızlığa uğradığını düşünüyorum. 'Ben Aleviyim yanlış anlaşılır' olmaz bu. Kürtler doğru söylüyor olamaz mı? Hayır deseydi referandumdan da hayır çıkardı. Daha iyi çalışırdı HDP. Parti HDP' ile yan yana görünmekten korktu. Çekindi. Bahçeli, Erdoğan doğru söylüyor olamaz mı. Bir gün bakarsın doğru söylüyor."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE