CHP Milletvekili Tekin: CHP'nin 2019 Seçimlerinin Adayı Belli Yüzde 55 Alabilecek Profili Var!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı bir programda 2019 seçimleri ve bu seçimlerde CHP'nin adımlarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

CHP Milletvekili Tekin: CHP'nin 2019 Seçimlerinin Adayı Belli Yüzde 55 Alabilecek Profili Var!

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, bir televizyon programına katılarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. CHP Milletvekili Tekin yapmış olduğu konuşmasında 2019 seçimlerine, 2019 seçimlerinde CHP'nin adayına ve bu seçimler için CHP'nin planlarına dair açıklamalarda bulundu. 

''CHP'NİN ADAYI HAZIR''

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 2019 seçimleri başkanlık adayını açıklamasında geç kaldığını ifade etmesi üzerine CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı adayının CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun kafasında hazır olduğunu belirtti. 

“Geçmiş dönemdeki uygulamalar daha demokratik uygulamalardı ancak rakipleriniz demokratik uygulama yapmayınca siz geri kalıyorsunuz. Bugünden itibaren 81 ilde çalışmalar yapılıyor. Sayın genel başkanın kafasında Cumhurbaşkanı adayı da hazırdır, belediye başkanları da hazırdır.”

YÜZDE 55 ALACAK PROFİLİ VAR

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayının profilinin nasıl olduğu sorusuna CHP Milletvekili Tekin şu şekilde cevap verdi. “Yüzde 49’un kabul edeceği ve yüzde 5-6’nın da evet diyebileceği bir aday”

''KILIÇDAROĞLU ADAY OLACAK MI?'' SORUSUNU YANITLADI

Katıldığı programda kendisine yöneltilen “Kılıçdaroğlu kendisi mi aday olacak?” diye sorulan CHP İstanbul Milletveili Gürsel Tekin, “Günü gelince görürsünüz” ifadelerini kullandı. CHP Milletvekili Tekin ayrıca “İlhan Kesici mi aday olacak?” sorusuna ise cevap vermedi.

BELEDİYE SEÇİMLERİ AÇIKLAMASI

Yerel seçim çalışmalarına ilişkinde açıklamalarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Tekin konuya dair “Hepsi genel başkanımızın kafasında. Çok kritik bir seçime gidiyoruz. Nasıl ki rakip partimiz bugünden bu hesapları yapıyorsa, biz de yapıyoruz” dedi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE